captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: parlamentarai delsia priimti žemdirbiams svarbius sprendimus

Jau pusmetį nesutariama, kaip efektyviau naudoti ES paramą – 15 mlrd. litų, skirtų Lietuvos kaimui naujuoju finansiniu laikotarpiu. Valdininkai ir žemdirbiai ginčijasi, ar reikia dalį lėšų, skirtų tiesioginėms išmokoms, perkelti kaimo plėtrai.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Jau pusmetį nesutariama, kaip efektyviau naudoti ES paramą – 15 mlrd. litų, skirtų Lietuvos kaimui naujuoju finansiniu laikotarpiu. Valdininkai ir žemdirbiai ginčijasi, ar reikia dalį lėšų, skirtų tiesioginėms išmokoms, perkelti kaimo plėtrai. Jau trečią kartą atsakymo ieškota diskusijose Seime, bet ir vėl sprendimas atidėtas. 

Spalio trečiąjį ketvirtadienį minima Tarptautinė kredito unijų diena. 84 pasaulio šalyse yra daugiau kaip 120 milijonų kredito unijų. Lietuvoje kredito unijos veikė tarpukariu, o atkurtos buvo prieš devyniolika metų, beje, aktyviai padedant Kanados ir Jungtinių Amerikos Valstijų tarptautinėms plėtros agentūroms. Dabar šalyje – 75 unijos, turinčios 150000 narių. Dėl savo veiklos ypatumo kredito unijos labiausia populiarios mažesniuose miesteliuose, kaimuose.

Didžioji šių metų derliaus dalis jau žemdirbių aruoduose. Baigiasi ir lauko darbai, atrodytų artėja ramesnis laikotarpis, tačiau taip nėra tik dėl to, kad kol kas daug neaiškumų dėl ES bendrosios žemės ūkio politikos. Gal todėl kiekvienas pačių žemdirbių dalykiškas vizitas į Briuselį naudingas dėl naujos informacijos iš ES institucijų, dėl žemdirbių visuomeninių organizacijų – COPA ir COJECA – aptariamų klausimų. Praėjusią savaitę Briuselyje lankėsi Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas, Kauno rajono ūkininkas Romas Majauskas.                       

Penktadienį Klaipėdoje vyks pirmoji  ekologiškų produktų mugė. Vienas jos organizatorių – Telšių rajone veikiantis žemės ūkio kooperatyvas „Eko Žemaitija“. Prieš septynerius metus susibūręs kooperatyvas dabar turi  40 narių – dauguma jų pieno ūkių šeimininkai. Pernai kooperatyvas buvo pripažintas vienu iš geriausių smulkiųjų pieno supirkėjų šalyje. Dabar kasdien kooperatyvo nariai parduoda 14–15 tonų ekologiško pieno, o metų pradžioje patys pradėjo jį perdirbti. Kol kas tik iš pusės tonos žaliavos, bet vietos pirkėjai jau spėjo pamėgti ekologiškus kooperatyvo gaminius – sūrius, jogurtus, grietinę, sviestą. 

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, spalio 17 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close