captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“ vargonininko Bernardo Vasiliausko jubiliejui

Jo rankose atgimė ne vienas iki tol tylėjęs ar „prikimęs“ Lietuvos miestų ir miestelių bažnyčių instrumentas, o maestro koncertinė veikla vis dar tęsiasi, skaičiuodama net šešis dešimtmečius.
Vargonininkas Bernardas Vasiliauskas.
Vargonininkas Bernardas Vasiliauskas.

75-erių metų sukaktį šiemet mini kuklusis Bernardas Vasiliauskas – ilgametis Arkikatedros vargonininkas, įgijęs ir kitą svarbią – vargonų restauratoriaus specialybę. Jo rankose atgimė ne vienas iki tol tylėjęs ar  „prikimęs“ Lietuvos miestų ir miestelių bažnyčių instrumentas, o maestro koncertinė veikla vis dar tęsiasi, skaičiuodama net šešis dešimtmečius. Pokalbyje su Bernardu Vasiliausku – jo vaikystės metai, gyvenimo patirties padiktuotos mintys ir požiūriai, priminsime klausytojams vis didėjančios Vasiliauskų dinastijos personažus, gausių koncertų pėdsakais paseks ir archyviniai, ir naujesni laidoje skambantys įrašai.

Paskutinį laidos pusvalandį skambės lietuvių kompozitorių dainos pagal šių metų jubiliato, prieš 120 metų gimusio poeto Vinco Mykolaičio-Putino eiles. Girdėsime Aleksandro Kačanausko, Vlado Jakubėno, Broniaus Budriūno, Vytauto Barkausko, Osvaldo Balakausko ir kitų autorių kompozicijas.

Ved. Jūratė Vičienė. 

„Muzikinis pastišas“ – spalio 16 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...