captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: iš ciklo „Jie nelipa į sceną“ – scenografė Giedrė Brazytė

„Lietuvoje nėra profesionalios kritikos scenografo darbui, jis įvardijamas tik kaip pagalbininkas, kuris padėjo sukurti scenografiją, apie tai užsimenama daugiausia viena eilute“, – sako scenografė Giedrė Brazytė.
en.wikipedia.org nuotr.
en.wikipedia.org nuotr.

„Paroda reprezentuoja naujausias tendencijas, truputėlį jaunesnę fotografų kartą. Jų darbai akivaizdžiai skiriasi nuo tos senosios fotografijos mokyklos. Vienas pokyčių – estetika arba vizualinė forma: dabar autoriai sąmoningai pasirenka mažiau išraiškingas fotografijas“, – pasakoja parodos „Žmogus Lietuvos fotografijoje“ kuratorius menotyrininkas Tomas Pabedinskas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kamerinis žanras pats savaime diktuoja muzikos pobūdį ir tos muzikos sklaidos galimybes, taip pat kelia reikalavimus aplinkai, erdvėms, tad mes šiuo festivaliu sieksime susisteminti Lietuvos kamerinę muziką“, – apie pirmąjį Lietuvos kamerinės muzikos festivalį Kaune pasakoja organizatorius Giedrius Kalninis.

„Lietuvoje nėra profesionalios kritikos scenografo darbui, jis įvardijamas tik kaip pagalbininkas, kuris padėjo sukurti scenografiją, apie tai užsimenama daugiausia viena eilute. Esu susidūrusi su Lenkijos kritikais, kuriems teatro dailininkas yra svarbus – kartais spektaklio recenzijose, jei scenografo darbas labai geras ir ryškus, jis net labiau minimas, nei režisierius. Lietuvoje tos tradicijos trūksta, gal nėra tokio išsilavinimo žmonių, nes daugiau mokoma apie režisūrą ir aktorystę“, – apie problemas scenografijos srityje pasakoja Lietuvoje ir Lenkijoje dirbanti scenografė Giedrė Brazytė. Tai pirmasis interviu iš ciklo „Jie nelipa į sceną“ – apie nematomus teatro žmones.

Ved. Austėja Ramoškaitė.

„Ryto allegro” – liepos 11 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per „Klasiką“.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...