captcha

Jūsų klausimas priimtas

IV tarptautinis Europos pianistų konkurso finalas – tiesiogiai per LRT KLASIKĄ

Šį pusmetį Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Lietuva pakviesta pirmininkauti ir Europos pianistų konkursui, kuris jau ketvirtąjį kartą rengiamas Normandijoje Kaeno (Caen) mieste. Spalio 19 d. vyksiantį konkurso finalą 21.30 val. tiesiogiai transliuos LRT KULTŪRA ir LRT KLASIKA.

Šį pusmetį Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Lietuva pakviesta pirmininkauti ir Europos pianistų konkursui, kuris jau ketvirtąjį kartą rengiamas Normandijoje Kaeno (Caen) mieste.

Spalio 19 dieną vyksiantį konkurso finalą nuo 21.30 val. tiesiogiai transliuos LRT KULTŪRA ir LRT KLASIKA.

IV Europos pianistų konkurso dalyvių atrankos nuo birželio mėnesio vyko Londono, Paryžiaus, Milano, Maskvos, Berlyno ir Vilniaus koncertų salėse.

Konkursui pirmininkaujančios Lietuvos muzikos kultūra bus ypatingai akcentuojama: pusfinalių dalyviai gros su Čiurlionio kvartetu, o finalistai – su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. LMTA Fortepijono katedros vedėjas prof. Jurgis Karnavičius dalyvauja konkurso vertinimo komisijoje.

Kas dvejus metus vykstantis Europos pianistų konkursas talentingiausiems atlikėjams suteikia tarptautinės karjeros galimybes, atveria kelius į geriausias koncertų sales. Konkurso nugalėtojams ir ryškiausiems dalyviams bus organizuoti tarptautiniai koncertų turai; nugalėtojai bus apdovanoti ir piniginėmis premijomis.

„Mes tikimės, kad konkursas taps puikia meninių atradimų vieta, skirtingos kilmės, tačiau bendrų kultūrinių šaknų atlikėjų prisistatymo platforma, impulsu pažinti savo kaimynus – juk mes visi esame vienos Europos šeimos nariai“, – teigia Europos pianistų konkurso pirmininkas Yves Robert.

Konkurse atrankose dalyvavo pianistai iš 27 Europos Sąjungos šalių, taip pat jaunieji pianistai iš Baltarusijos, Bosnijos, Gruzijos, Moldovos, Makedonijos, Juodkalnijos, Rusijos, Serbijos ir Ukrainos. Į konkursą buvo atrinkti 20 atlikėjų, tarp jų ir lietuvis Paulius Rudokas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...