captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: ką tradiciškai valgome ir apie ką kalbame?

Tyrinėtojai sako, kad viduramžiais valdovų ir didikų puotų valgiai stebino svečius iš turtingiausių pasaulio šalių. Taigi, kokias paslaptis žinojo lietuviai ir kur tos kulinarinio paveldo tradicijos dingo? 
wikipedia.org nuotr.
wikipedia.org nuotr.

Lietuva, sprendžiant iš reklaminių skelbimų, tai picų, kebebų, mėsainių šalis, o jeigu reikia pristatyti savo nacionalinius patiekalus – tai pirma mintis daugumai kyla apie cepelinus. Šių dienų statistika liudija tai, kad eilinis pilietis picų suvalgo net penkis kartus daugiau nei cepelinų. Tai kas čia atsitiko, kodėl picos tampa nacionaliniu patiekalu? Kuo gi žmonės maitinosi ankstyvaisias istoriniais laikotarpiais. Tyrinėtojai sako, kad viduramžiais valdovų ir didikų puotų valgiai stebino svečius iš turtingiausių pasaulio šalių. Taigi, kokias paslaptis žinojo lietuviai ir kur tos kulinarinio paveldo tradicijos dingo? O gal daug kas remiasi į tai, kaip ir apie ką mes kalbame, kokį maisto kultūros įvaizdį pateikiame sau ir kitiems?

Apie visa tai kalbėsimės su Rimvydu Laužiku, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto docentu, Muzeologijos katedros vedėju.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija“ – spalio 18 d., penktadienį, 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...