captcha

Jūsų klausimas priimtas

„LRT Aktualijų studija“: ar savivaldybių merus rinksime tiesiogiai?

Rinkimų programose visos partijos pasisako už tiesioginius merų rinkimus. Jei yra politinė valia, jei visi UŽ, tai kodėl Konstitucijos pakeitimai, kurie įtvirtintų tiesioginius merų rinkimus, jau daugiau nei dešimt metų kilnojami iš stalčiaus į stalčių?
Laidos vedėjas Vytautas Kvietkauskas.
Laidos vedėjas Vytautas Kvietkauskas.

Rinkimų programose visos partijos pasisako už tai, kad savivaldybių rinkimuose už merus būtų galima balsuoti tiesiogiai. Kyla klausimas, jei yra politinė valia, jei visi UŽ, tai kodėl Konstitucijos pakeitimai, kurie įtvirtintų tiesioginius merų rinkimus, jau daugiau nei dešimt metų kilnojami iš stalčiaus į stalčių?

Trečiadienį Seime šia tema vyks diskusija, kurią organizuoja Socialdemokratų frakcija. Diskusijoje dalyvauti pakviesti savivaldybių merai, LR Seimo nariai, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Seniūnų asociacijos, bendruomenių atstovai. Socialdemokratai pareiškė ketinantys vėl Seimui teikti dar praėjusioje kadencijoje registruotus Konstitucijos ir įstatymų pakeitimus, pagal kuriuos savivaldybių merai būtų renkami tiesiogiai, o taip išrinktas meras taptų savivaldybės tarybos nariu, jos pirmininku ir savivaldybės vadovu.

Artimiausi savivaldos rinkimai vyks 2015 metų pradžioje.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, merą renka savivaldybės tarybos nariai.

Laidoje dalyvauja Seimo Valstybės valdymo ir savivaldos komiteto pirmininkė, Darbo partijos narė Virginija Baltraitienė, jos pavaduotoja komitete, socialdemokratė Milda Petrauskienė, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Druskininkų miesto meras Ričardas Malinauskas ir Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Ved. Vytautas Kvietkauskas.

„LRT Aktualijų studija" – spalio 15 d., antradienį, 11.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...