captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: kaip kinta lietuvių požiūris į donorystę?

Spalio 12-ąją pasaulyje minima Organų donorystės ir transplantacijos diena. Lietuvoje kasmet organo ar audinio transplantacijos laukia apie 500 žmonių, transplantacijų atliekama tik apie 150. 

Spalio 12-ąją pasaulyje minima Organų donorystės ir transplantacijos diena. Ši diena – ne tik puiki proga kalbėti apie transplantacijos svarbą, tai galimybė pagerbti ir padėkoti tiems, kurie artimųjų netekties valandą turėjo jėgų pagalvoti apie kitus žmones. Lietuvoje kasmet organo ar audinio transplantacijos laukia apie 500 žmonių, transplantacijų atliekama tik apie 150. Šiais metais dviejuose transplantacijos centruose Vilniuje ir Kaune yra atliktos 137 organų ir audinių transplantacijos. Šeštadienį Klaipėdoje, šalia „Švyturio“ arenos, vyks donorystės dienai skirtas renginys. Renginių mataronas, apkeliavęs Kauną, Panevėžį ir Šiaulius, finišuoja pajūryje. Kaip kinta mūsų požiūris į donorystę? Pokalbis su Nacionalinio transplantacijos biuro atstovais.

Lietuvos mokslininkai ir entuziastai skaičiuoja savaites iki to momento, kada į kosmosą pakils... pirmieji lietuviški palydovai. Juos kuria dvi komandos: Kauno technologijos universitetas ir Lietuvos kosmoso asociacija. Simono Bendžiaus pasakojimas.

Prieš 25-erius metus Kaune įvyko pirmasis buvusių politinių kalinių ir tremtinių suvažiavimas. Į 1988 metais Kauno sporto halėje vykusį suvažiavimą jie rinkosi negavę tuometinės valdžios leidimo pareikšti apie savo apsisprendimą aktyviai dalyvauti šalies gyvenime, siekiant atkurti nepriklausomą Lietuvos valstybę. Mūsų pašnekovas – Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Povilas Jakučionis.

Vedėjas Vytautas Markevičius. Prodiuserė Aušra Jūraitė.

„Ryto garsai“ – spalio 12 d., šeštadienį, nuo 07.30 iki 09.00 val. per LRT RADIJĄ.

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close