captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

„Jeigu gamtos gyvybė yra saulės šiluma ir šviesa, tai muzika gyva tik žmogaus širdimi: žmogaus kuriančio, žmogaus dainuojančio, žmogaus muzikos klausančio“, – rašė kompozitorius, dirigentas, chorų organizatorius, publicistas, pedagogas Stasys Šimkus. 
Stasys Šimkus renka tautosaką. J. Dovydaičio nuotr.
Stasys Šimkus renka tautosaką. J. Dovydaičio nuotr.

„Jeigu gamtos gyvybė yra saulės šiluma ir šviesa, tai muzika gyva tik žmogaus širdimi: žmogaus kuriančio, žmogaus dainuojančio, žmogaus muzikos klausančio“, – rašė kompozitorius, dirigentas, chorų organizatorius, publicistas, pedagogas Stasys Šimkus. Spalio 15-ąją sukanka 70 metų, kai netekome šio menininko. Apie Stasį Šimkų – pirmadienio viktorinoje.  

Spalio 14–20 dienomis visoje Lietuvoje vyks tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“, kurį organizuoja Vilniaus mokytojų namai. Jau vienuolika metų jame pasirodo geriausieji Lietuvos bei užsienio bardai. „Susitikime pasiklausyti ir pabūti kartu mintimis, širdimis, žodžiais bei muzika!“, – kviečia festivalio sumanytojas ir vienas organizatorių Juozas Žitkauskas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Leidinyje pateikiamos teatro dailės lietuviškos realijos leidžia Lietuvos teatro dailę įrašyti į Europos scenografijos kontekstą“, – sako pirmojo išsamaus enciklopedinio leidinio apie Lietuvos scenografiją „Ten, kur viskas daug labiau: Lietuvos teatro dailės žodynas“ (išleido Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras) sudarytoja Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė.

„Jeigu gamtos gyvybė yra saulės šiluma ir šviesa, tai muzika gyva tik žmogaus širdimi: žmogaus kuriančio, žmogaus dainuojančio, žmogaus muzikos klausančio“, – rašė kompozitorius, dirigentas, chorų organizatorius, publicistas, pedagogas Stasys Šimkus. Gerai orientavęsis istorinėje situacijoje, nepripažinęs kompromisų jis degė troškimu „visuomenę lenkti prie giliosios muzikos“, „savos kultūros apreiškimus išugdyti iki aukštybių“. Spalio 15-ąją sukanka 70 metų, kai netekome šio menininko. Apie Stasį Šimkų – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ spalio 14 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...