captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – režisierius Stanislovas Rubinovas

„Aš niekada negalvojau, kad rašysiu prisiminimus, juolab apie tą laiką, nuo kurio visą gyvenimą bėgau. Parašyti knygą mane išprovokavo mano anūkas: kai jis buvo mažas, jam buvo labai keista – kodėl senelis turėjo slapstytis miške... Reikėjo jam paaiškinti...“
Režisierius Stanislovas Rubinovas.
Režisierius Stanislovas Rubinovas.

„Aš niekada negalvojau, kad rašysiu prisiminimus, juolab apie tą laiką, nuo kurio visą gyvenimą bėgau. Parašyti knygą mane išprovokavo mano anūkas: kai jis buvo mažas, jam buvo labai keista – kodėl senelis turėjo slapstytis miške... Reikėjo jam paaiškinti. O kai pradėjau rašyti, supratau, kad būtinai turiu tai padaryti: Lietuvoje žmonės dar labai mažai žino apie praeitį“, – sako Kauno kamerinio teatro įkūrėjas ir meno vadovas, režisierius Stanislovas Rubinovas, parašęs knygą „Miške ir scenoje“.

„Gaida“ stengiasi atspindėti tai, kas muzikoje aktualu šiandien. Tai – lietuviškos premjeros, pasaulyje gerai žinomų kolektyvų darbai ir elektroninė muzika“, – didžiausio šiuolaikinės muzikos forumo Baltijos šalyse akcentus pristato festivalio vadovas Remigijus Merkelys. Laidoje – svarbiausi 23-iojo „Gaidos“ festivalio akcentai.

„Tas nuolatinis buvimas kelyje – tarytum Kerouaco kelyje (tik ne tiek daug nuotykių!) – sukelia kūrybinę įtampą, kuri neleidžia nurimti: ir pačiam įdomu, ir kitiems nenusibosti“, – sako kūrybinės veiklos 40-metį minintis režisierius Gytis Padegimas, kviečiantis į premjerą Nacionaliniame dramos teatre.

Pirmasis pasakojimas iš ciklo, skirto žymiojo italų kompozitoriaus Giuseppe Verdi gimimo 200-osioms metinėms.

Kultūros komentare – Agnės Narušytės įspūdžiai iš Airijos, kur viso pasaulio menotyrininkai susirinko pasišnekėti apie karo vaizdavimą mene.

Kultūros įdomybėse prisiminsime mažąjį Paryžiaus „žvirblelį“ – legendinę prancūzų dainininkę Edith Piaf.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ – pokalbis su Kauno kamerinio teatro įkūrėju, meno vadovu, režisieriumi Stanislovu Rubinovu.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – spalio 12 d., šeštadienį, 09.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 13 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...