captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: maestro Donatas Katkus

„Aš visą gyvenimą kovojau su Vilniaus provincialumu, didžiavausi tais, kurie Vilnių gretino su kitomis Europos sostinėmis. Mūsų artistinė karjera yra artimiausiai susijusi su Vilniumi, jo europietiškumu.“
Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas ir dirigentas prof. Donatas Katkus. BFL nuotr.
Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas ir dirigentas prof. Donatas Katkus. BFL nuotr.

„Aš visą gyvenimą kovojau su Vilniaus provincialumu, didžiavausi tais, kurie Vilnių gretino su kitomis Europos sostinėmis. Mūsų artistinė karjera yra artimiausiai susijusi su Vilniumi, jo europietiškumu“, – sako Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas ir dirigentas prof. Donatas Katkus.

„Tai labai geros prabos paroda. Kas mylėjo, myli arba mylės šį teatrą, būtinai turi apsilankyti, kad galėtų sau, draugams, kaimynams paneigti mitą apie lėlių teatrą, kad čia yra lėlyčių, pasakyčių, pjesyčių, muzikyčių teatras”, – apie Vilniaus teatro „Lėlė” dailininkams skirtą scenografijos parodą sako teatro vadovas Juozas Marcinkevičius.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai”, „Nemunas”, „7 meno dienos”, „Lietratūra ir menas”.

„Gavome net 2000 filmų paraiškų konkursinei programai. Atrinkome tik 3 procentus – parodysime 69 filmus iš 31 šalies. Gaila, bet iš Lietuvos atrinktas tėra vienas filmas“, – sako tarptautinio trumpų filmų festivalio „Vilniaus kino šortai“ organizatorė Rimantė Daugėlaitė.

Spalio pradžioje Šv. Kristoforo kamerinio orkestro devyniolikto sezono atidarymo koncertą, kurį dirigavo Graco muzikos akademijos orkestrinio dirigavimo absolventė Adrija Čepaitė, meno vadovas ir dirigentas prof. Donatas Katkus pavadino ypatingu. Pasak maestro, „šis koncertas – įžanga į jubiliejinį 20-ąjį mūsų koncertinį sezoną. Džiaugiuosi, kad tęsdami tradiciją, toliau pristatysime jaunus, talentingus dirigentus. Tai jau darome penkiolika metų. <...> Aš visą gyvenimą kovojau su Vilniaus provincialumu, didžiavausi tais, kurie Vilnių gretino su kitomis Europos sostinėmis. Mūsų artistinė karjera yra artimiausiai susijusi su Vilniumi, jo europietiškumu“. Apie Šv. Kristoforo kamerinio orkestro kasdienybę, šventes ir misiją pokalbis studijoje su maestro D. Katkumi.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ spalio 11 d., penktadienį, nuo 8.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...