captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: Lietuva Maskvoje aiškinasi dėl pieno

Rusijai uždraudus pieno produktų importą, Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo verslininkams tinkamai įvertinti rizikas šioje šalyje. Pasak jos, Vyriausybė turi dirbti vyriausybiniu lygmeniu, galiausiai į procesą turėtų įsijungti verslo asociacijos.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Rusijai uždraudus pieno produktų importą, Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo verslininkams tinkamai įvertinti rizikas šioje šalyje. Prezidentė sako asmeniškai dirbanti su Europos Komisija. Pasak jos, Vyriausybė turi dirbti vyriausybiniu lygmeniu,  galiausiai į procesą turėtų įsijungti verslo asociacijos. D. Grybauskaitė atkreipė dėmesį į tai, jog maisto produktų importo apribojimai ir kitokios blokados Lietuvai nėra naujiena, pastaruoju metu dėl to kenčia ir Rytų partnerystės šalys, kurios lapkritį Vilniuje tikisi pasirašysi Asociacijos sutartis su Europos Sąjunga.

Ketvirtadienį Vilniuje prasideda tarptautinė konferencija „Psichikos sveikata: iššūkiai ir galimybės“.   

Prasidėjo Frankfurto knygų mugė, kurioje šiemet – per 7000 tūkstančiai dalyvių iš šimto šalių. 

Šių metų Nobelio premija už pasiekimus chemijos srityje atiteko mokslininkams Martinui Karplusui, Michaeliui Levittui ir Arieh Warsheliui. Švedijos karališkoji mokslų akademija skyrė šią premiją „už sudėtingų cheminių sistemų daugiamačių modelių išplėtojimą“. Vilniaus universiteto profesorius Eugenijus Butkus sako, kad mokslininkai kūrė kompiuterinius tyrimus, kurie padeda suprasti ir prognozuoti cheminius procesus.

Pasaulis mini italų kompozitoriaus, visame pasaulyje iki šiol statomų, žiūrimų ir daugelio atpažįstamų operų kūrėjo Giuseppe Verdi 200-ąsias gimimo metines. 

Europos ekspertai pastebi, kad nors kelionių dviračiais kasmet vis daugėja, visgi neretai įvairių miestų gyventojai teisinasi, kad dar dažniau važinėti dviračiais jiems trukdo... oro sąlygos! Į tvaraus transporto forumą CIVITAS susirinkę ekspertai pristato naujausius pavyzdžius ir praktikas, kaip dviračiu važiuoti visus metus, nesvarbu koks oras.

Taip pat laidoje – spaudos apžvalgos, verslo naujienos iš Čekijos, rubrika „Jūs paskambinote į LRT RADIJĄ“, gamtininko Selemono Paltanavičiaus žvilgsnis į auksinį rudenį gamtoje.

Laidą veda Gabija Narušytė ir Artūras Matusas. Prodiuserė Aušra Jūraitė.

„Ryto garsai“ – spalio 10 d., ketvirtadienį, nuo 06.30 iki 10.00 val. per LRT RADIJĄ.  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...