captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo dokumentika“: sveika mityba. I laida

Kad maistas gali būti vaistas šiandien sutariama, tačiau, koks maistas gydo? Pirmoji ciklo laida skirta maisto pramonei. Kodėl ji kritikuojama? Ar mokslininkų kuriami sveiko maisto receptai pasiekia parduotuves, ar lieka tik laboratorijose?

Sveika mityba šiandien dažnai siūloma kaip atsakymas daugybės ligų kamuojamai visuomenei. Su mityba siejamos tokios ligos kaip vėžys, širdies ir kraujagyslių susirgimai, diabetas, antsvorio bei kitos sveikatos problemos. Tačiau, kas yra sveika mityba? Žodį „sveikas“ šiandien plačiai naudoja maisto gamintojai – tiek stambios pramonės įmonės, tiek smulkūs šeimos ūkiai. Mokslininkai ieško būdų, kaip kurti sveikatai palankesnį maistą ir taip sumažinti išlaidas žmonių gydymui.

Kad maistas gali būti vaistas šiandien sutariama, tačiau, koks maistas gydo? Ar atsakymas yra oficialiose mitybos piramidėse, ar norint jį rasti tenka eiti į užribį? Tačiau net ir žinant, kad kelias į sveikatą kiekvienam gali būti skirtingas, retas ryžtasi jo ieškoti – dauguma valgo per riebiai, per sūriai ir per saldžiai, o kas antras gyventojas Lietuvoje dėl to sveria per daug – ir tai tik labiausiai matoma šiandienos mitybos įpročių pasekmė – konstatuoja mitybos specialistai.

Apie tai kalbėsime keturis sekmadienius iš eilės. Pirmoji laida skirta maisto pramonei. Kodėl ji kritikuojama? Ar mokslininkų kuriami sveiko maisto receptai pasiekia parduotuves, ar lieka tik laboratorijose?

Autorė Justina Mitkaitė.

Klausykitės spalio 13 d., sekmadienį, 11.03 val. per LRT RADIJĄ. 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...