captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie audiovizualinę poeziją – poetė ir dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė

„2006-aisiais „Tarp“ pradėjome kaip revoliucionieriai – šalin baltus lapus, dabar darysime didžiausias permainas. Tačiau metams bėgant supratome, kad nieko čia griauti nereikia, viskas, kaip yra, yra gerai.“
Poetė ir dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė.
Poetė ir dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė.

„2006-aisiais „Tarp“ pradėjome kaip revoliucionieriai – šalin baltus lapus, dabar darysime didžiausias permainas. Tačiau metams bėgant supratome, kad nieko čia griauti nereikia, viskas, kaip yra, yra gerai“, – sako tarptautinio audiovizualinės poezijos festivalio „Tarp“ organizatorė, poetė ir dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė.

„Juokaujame, kad džiazo festivalyje nebus džiazo muzikos. Šis festivalis yra atviras įvairiems muzikos stiliams. Bus roko, akademinės muzikos ir kitų stilių“, – apie „Vilnius Jazz 2013“  pasakoja festivalio vadovas Antanas Gustys.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.                                                                                              

Pasak tarptautinės parodos „Popierius – tradicija ir eksperimentas“ kuratorių Ievos Babilaitės-Ibelhauptienės ir Elvyros Katalinos Kriaučiūnaitės, „popieriaus menas leidžia kiekvienos srities menininkui pabūti tuo, kuo iš tikrųjų jis nėra. Tai labai raminanti kūryba, kaip ritualas, bet popierių, kaip ir kiekvieną medžiagą, reikia pažinti, nes jis turi savų paslapčių“.

„Per visus festivalio gyvavimo metus pasikeitė ne tik auditorija, bet ir mes patys. 2006-aisiais „Tarp“ pradėjome kaip revoliucionieriai – šalin baltus lapus, dabar darysime didžiausias permainas. Tačiau metams bėgant supratome, kad nieko čia griauti nereikia, viskas, kaip yra, yra gerai. Galime pasižiūrėti į poeziją savaip ir neatmesdami senų formų ieškoti naujų“, – apie tarptautinį audiovizualinės poezijos festivalį „Tarp“ pasakoja jo organizatorė, poetė ir dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė. Kas yra poetinis filmas, kuo jis skiriasi nuo optinės poezijos filmų ir kuo pasižymi audiovizualinė poezija Lietuvoje? Pokalbis su festivalio organizatore, audiovizualinės poezijos atstove, grupės „AVaspo“ – „AudioVizualinės poezijos gyvatės“ – nare G. Labanauskaite.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ spalio 9 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.  

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...