captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Bacevičiaus laikai“ – nauja laida per LRT KLASIKĄ

Dešimties laidų cikle bus kalbama apie Vytauto Bacevičiaus kūrybą ir pažiūras, jo sąsajas su amžininkais ir sparčiai kintančiomis meno madomis. Ciklo autorius Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Šarūnas Nakas. Klausykitės antradieniais 12.10 val. (kart. 22.10 val.) per LRT KLASIKĄ.  
Šarūnas Nakas.
Šarūnas Nakas.

Vytautas Bacevičius (1905–1970) – XX a. vidurio lietuvių kompozitorius, modernistas ir avangardo pradininkas, pasaulinės klasės pianistas-virtuozas. Jo veikla driekėsi per daug šalių: Lenkiją, Lietuvą, Prancūziją, Ameriką. Bacevičius koncertavo garsiausiose salėse, dalyvavo prestižinių konkursų žiuri darbe, tarpukaryje keletą metų dirbo Lietuvos konservatorijoje. Su kolegomis įsteigė Šiuolaikinės muzikos draugijos Lietuvos sekciją ir ją atstovavo tarptautiniuose renginiuose.

Nuo Antrojo pasaulinio karo pradžios Vytautas Bacevičius gyveno Niujorke, todėl geležinės uždangos atskirtoje Lietuvoje jis iš naujo atrastas 7-ojo deš. pabaigoje, o rimčiau – tik 100-ųjų metinių proga. Bacevičiaus kūrybinis palikimas laikomas vienu vertingiausių lietuvių muzikos istorijoje ir, palengva įsiliedamas į kultūrinę apyvartą, tą istoriją nuolat koreguoja.

Dešimties laidų cikle bus kalbama apie Bacevičiaus kūrybą ir pažiūras, jo sąsajas su amžininkais ir sparčiai kintančiomis meno madomis. „Bacevičius gyveno intensyvų pianisto ir kompozitoriaus gyvenimą, mėgino lygiuotis į aukščiausius standartus, tačiau nepasiekęs trokštamų viršūnių, gyvenimo saulėlydyje paniro į mistiką, paskatinusią jį prabilti originalia muzikos kalba“, – sako ciklo autorius Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Šarūnas Nakas. „Bacevičiaus biografija kartu su jo muzika – tarsi romanas apie nerimstantį bastūną XX amžiaus pervartose, ieškantį pripažinimo ir juo visiškai nusiviliantį”.

Š. Nakas nacionaliniame radijuje jau yra kūręs laidų ciklus „Modus“, „Garsai ir blyksniai“, „Muzikos muziejus“, „Čiurlionio metai“, „Skersvėjai”.

Projektą rengia VšĮ „Garsai ir blyksniai“ drauge su LRT, iš dalies remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

„Bacevičiaus laikai“ – antradieniais 12.10 val. (kart. 22.10 val.) per LRT KLASIKĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...