captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“: Vilniaus katedros lobynas. Atradimai, praradimai, mįslės

Vilniaus katedros lobynas, kauptas ir išsaugotas per ilgus neramius šimtmečius, savo verte ir unikalumu konkuruoja su visoje Europoje garsiais lobynais.
Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė<br> menotyrininkė dr. Sigita Maslauskaitė.
Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė
menotyrininkė dr. Sigita Maslauskaitė.

Vilniaus katedros lobyno pradžia siekia XIV amžių. Pirmuosius liturginius indus ir prabangius rūbus katedrai dovanojo Gediminaičiai Jogaila ir Vytautas Didysis, kai kuriuos reikmenis perdavė pirmasis Lietuvos vyskupas Andrius. Vėliau brangias dovanas teikė ir kiti dvasininkai, privatūs asmenys. Ilgus šimtmečius Vilniaus katedros lobyne saugoti brangūs liturginiai reikmenys buvo ne kartą slapstyti karų ir okupacijų metais. Šis rinkinys, kauptas ir  išsaugotas per ilgus neramius šimtmečius, savo verte ir unikalumu konkuruoja su visoje Europoje garsiais lobynais. Būtent Vilniaus katedros lobynas, papildžius jį kitų arkivyskupijos bažnyčių – Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo, Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo, Šv. Mikalojaus – rinkiniais, tapo naujai įsteigto Vilniaus bažnytinio paveldo muziejaus branduoliu.

Vilniaus katedros lobyno  istoriją, svarbiausius jo pavyzdžius paskaitoje apžvelgs Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė, menotyrininkė dr. Sigita Maslauskaitė.

Redaktorė Gailutė Jankauskienė.

Laida transliuojama spalio 8 d., antradienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama spalio 9 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir spalio 12 d. 14.03 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...