captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Šiemet visas muzikos pasaulis mini žymiojo italų kompozitoriaus Giuseppe Verdi 200-ąsias gimimo metines. Jo žymiausių operų ir kai kurių kitų kūrinių populiarumas pasaulyje nemažėja ir šiandien.
Italų kompozitorius Giuseppe Verdi.
Italų kompozitorius Giuseppe Verdi.

Šiemet visas muzikos pasaulis mini žymiojo italų kompozitoriaus Giuseppe Verdi 200-ąsias gimimo metines. Išgarsėjo jis – būdamas dar visai jaunas, kai Milane 1842-aisiais publika nesibaigiančiomis ovacijomis sutiko operą „Nabukas“. Po penkerių metų, kurdamas operas Londono ir Paryžiaus operos teatrų užsakymais, jis jau buvo plačiai žinomas visoje Europoje. Jo žymiausių operų ir kai kurių kitų kūrinių populiarumas pasaulyje nemažėja ir šiandien. Apie prieš 200 metų gimusį Giuseppe Verdi – pirmadienio viktorinoje.  

„Klausydamas „Vydragos“, jautiesi lyg vartytum senų reprodukcijų albumą, kurio originalai jau išnykę arba neatpažįstamai sugadinti laiko“, – teigia prieš ketvirtį amžiaus instrumentinio folkloro grupę įkūręs ir iki šiol jai vadovaujantis kompozitorius, pedagogas, folkloristas ir muzikantas Algirdas Klova.  

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.  

Naujų knygų apžvalgoje – leidyklos „Vaga“ vyriausioji redaktorė Agnė Puzauskaitė apie Genovaitės Bončkutės-Petronienės „Pas kunigą ir detektyvą – psichologo kabinete“, Sidney Roseno „Ir mano balsas jus lydės“, Holly Hazlett-Stevens „Moterys, kurios nerimauja per stipriai“ ir Jodee Blanco „Prašau, liaukitės iš manęs tyčiotis...“.  

Šiemet visas muzikos pasaulis mini žymiojo italų kompozitoriaus Giuseppe Verdi 200-ąsias gimimo metines. Išgarsėjo jis – būdamas dar visai jaunas, kai Milane 1842-aisiais publika nesibaigiančiomis ovacijomis sutiko operą „Nabukas“. Po penkerių metų, kurdamas operas Londono ir Paryžiaus operos teatrų užsakymais, jis jau buvo plačiai žinomas visoje Europoje – nuo Madrido iki Sankt-Peterburgo bei Maskvos. Jo žymiausių operų ir kai kurių kitų kūrinių, pavyzdžiui „Requiem“, populiarumas pasaulyje nemažėja ir šiandien. Apie prieš 200 metų gimusį Giuseppe Verdi – pirmadienio viktorinoje.  

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ spalio 7 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.  

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...