captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kodėl žlunga Lietuvos kiaulių ūkis?

Lietuvoje mažėja kiaulių skaičius, nyksta jų veislininkystė. Šalyje užauginama vos pusė mūsų rinkai reikalingų kiaulių. Kaip tokią situaciją vertina, kokią išeitį siūlo mokslininkai?
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

Kiaulininkystės būklė šešiuose Šiaulių regiono rajonuose labai analogiška bendrai kiaulių ūkio situacijai Lietuvoje: mažėja kiaulių skaičius, nyksta jų veislininkystė. Šalyje užauginama vos pusė mūsų rinkai reikalingų kiaulių. Kaip tokią situaciją vertina, kokią išeitį siūlo mokslininkai?

Ir šį rudenį jau šeštą kartą Aleksandro Stulginskio universitete surengta miško, medžioklės ir aplinkos paroda „Sprendimų ratas 2013“, palyginti su beveik du dešimtmečius čia pavasarį organizuojama paroda „Ką pasėsi?“, mažesnė ir ekspozicijų, ir dalyvių skaičiumi. Tačiau jos turinys iš tikrųjų atitinka pavadinimą. œ„Sprendimų rate“ rodoma daugybė naujausių aplinkosaugos, miškininkystės, medžioklės bei kitų problemų sprendimų. Joje, pradedant bendrovės „Rovaltra“ demonstruojamais moderniais ir žemdirbystei, ir miško darbams tinkamais suomių gamybos traktoriais, rodomi Lietuvos peilininkų asociacijos narių specialiai padaryti peiliai medžiotojams ir žvejams.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, spalio 7 d., 06.03 val. per LRT RADIJĄ

 

 

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...