captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: finansų eksperto patarimai perskirstant ES paramą kaimui

Naujuoju finansiniu laikotarpiu tiesioginėms išmokoms ir kaimo plėtrai ES iš viso skyrė beveik 15 mlrd. litų ir numatė galimybę pačioms šalims persiskirstyti lėšas. Ką siūlo žinomas šalyje finansų analitikas prof. Rimantas Rudzkis?
Finansų analitikas prof. Rimantas Rudzkis. BFL nuotr.
Finansų analitikas prof. Rimantas Rudzkis. BFL nuotr.

Jau pusmetį vyksta diskusijos tarp žemdirbių visuomeninių organizacijų ir Žemės ūkio ministerijos, kaip efektyviau naudoti ES paramą Lietuvos kaimui. Naujuoju finansiniu laikotarpiu tiesioginėms išmokoms ir kaimo plėtrai ES iš viso skyrė beveik 15 mlrd. litų  ir numatė galimybę pačioms šalims persiskirstyti lėšas. Tačiau kol kas nesutariama. Ką siūlo žinomas šalyje finansų analitikas prof. Rimantas Rudzkis?  

Ketvirtadalis Lietuvos žemdirbių, planuojančių plėsti ūkius, artimiausiais metais ketina įsigyti žemės, o penktadalis – pirkti technikos. Tai patvirtina bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta ūkininkų apklausa. Daugelis apklaustųjų pastebi, kad jų verslo plėtrą stabdo lėšų trūkumas. Finansų ekspertai teigia, kad ūkininkams labai padėtų efektyvesnis finansų valdymas.

Laidos rubrika „Diena kaime“ vėl iš JAV. Pašnekovas – Skuodo rajono Aleksandrijos kaimo ūkininkas Adomas Statkus – su keliolika kitų gyvulininkystės ūkių šeimininkų šiomis dienomis lankosi Medisone, kur vyksta didžiausia pasaulyje pienininkystės paroda. Ketvirtadienį ūkininkas pasakojo apie 10-ties val. kelionę per Atlantą, savijautą kitoje laiko juostoje, pirmuosius įspūdžius iš Amerikos ir dalykinius planus pasaulinėje parodoje. Penktadienio laidoje kalbėsime apie įspūdžius iš parodos, aplankytą unikalią veislinių bulių fermą, klonuotas karves.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, spalio 4 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...