captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: prasideda respublikinė paroda „Sprendimų ratas“

Spalio 3 d. šalia Kauno esančiame Aleksandro Stulginskio universitete prasideda tris dienas truksianti miško, medžioklės ir aplinkos paroda „Sprendimų ratas 2013“. Tai jau šeštoji ir vienintelė tokio pobūdžio paroda šalyje. 

Spalio 3 d. šalia Kauno esančiame Aleksandro Stulginskio universitete prasideda tris dienas truksianti miško, medžioklės ir aplinkos paroda „Sprendimų ratas 2013“. Tai jau šeštoji ir vienintelė tokio pobūdžio paroda šalyje. Renginyje  dalyvauja apie 100 firmų, asociacijų ir organizacijų, apie 200 augintojų, gamintojų ir tautodailininkų ne tik iš Lietuvos, bet ir Čekijos, Latvijos, Estijos.

Remiantis Švedijos mokslininkų skaičiavimais, Helsinkio konvencijos valstybėms keičiami anksčiau nustatyti teršalų sumažinimo kiekiai. Pakeitimai nustato laikomų gyvūnų tankį, reikalavimus mėšlo saugykloms, organinių trąšų panaudojimui, augalų apsaugos priemonėms ir aplinkosaugos leidimams. Suprantama, nėra abejojančių rūpintis aplinkosauga, tuo labiau Baltijos jūra, bet mūsų žemdirbiai pasigenda dialogo su aplinkosaugos specialistais, su ekspertais, kurie priima įvairius sprendimus, nustato naujas normas, dažniausiai, anot žemdirbių, net neinformavę jų, jau nekalbant apie diskusijas ar konsultacijas įvairiais aplinkosaugos klausimais.
          

Laidos rubrikos „Diena kaime“ pašnekovas – Skuodo rajono Aleksandrijos kaimo ūkininkas Adomas Statkus – su kolegomis gyvulių augintojais antradienį išskrido į Jungtines Amerikos Valstijas. Svarbiausias tolimos kelionės tikslas –  didžiausia pasaulyje pienininkystės paroda Medisone, aišku, dar pakeliauti ir po Amerikos rytines valstijas. Keliolika ūkininkų iš Lietuvos į Čikagą atskrido mūsų laiku vėlų antradienio vakarą. Pirmasis interviu – apie kelionę į Ameriką, įspūdžius, dar nespėjus aplankyti parodos.

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, spalio 3 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...