captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: gerą cukrinių runkelių derlių sunku paimti

Šiemet Lietuvos žemdirbiai augino apie 18 000 ha cukrinių runkelių. Rudeniški lietūs ir pažliugusios dirvos trukdo sklandų darbą laukuose. Derliui iš lauko paimti būtina patirtis, moderni technika ir technologijos.

Šiemet Lietuvos žemdirbiai augino apie 18 000 ha cukrinių runkelių. Pernai pirmą kartą istorijoje pavyko aplenkti netgi švedus – iš hektaro vidutiniškai buvo kasama 52 tonos runkelių. Šiemet taip pat tikimasi gero derliaus. Tačiau rudeniški lietūs ir pažliugusios dirvos trukdo sklandų darbą laukuose. Derliui iš lauko paimti būtina patirtis, moderni technika ir technologijos.

Varėnos rajono Valkininkų miestelio gyventojai rūpinasi kultūros paveldo objektų saugojimu. Dar prieš 15 metų buvo išvalyta miestelyje stovėjusio pranciškonų vienuolyno teritorija ir pastatytas liaudies meistro Juozo Jakšto išdrožtas kryžius. Dabar planuojama šioje vietoje įrengti informacinius stendus, pasakojančius apie tuos laikus, kai čia buvo vienuolynas. Ateities svajonė – čia esančių rūsių atidengimas. 

Tradicinė laidos rubrika „Diena kaime“ šį trečiadienį bus ne su ūkininku Adomu Statkumi, o su jo žmona, nes šeimos galva išskrido į Amerikoje vykstančią didžiausią pasaulyje pienininkystės parodą. Dėl didelių atstumų ir laiko skirtumo pirmasis pokalbis su Adomu numatytas ketvirtadienio laidoje. Šįkart apie antradienį Aleksandrijos kaime, apie ūkinius darbus ir nuotaikas pasakos Vilija Statkuvienė. Ji, kaip ir Adomas, yra diplomuota agronomė.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, spalio 2 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...