captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: per du dešimtmečius pieno ūkis pelningas tik šiemet

Pieno ūkių šeimininkai, nepaisant kelių sunkių pastarųjų metų, dabar neslepia, kad pieno supirkimo kainos jiems palankios. Daugelis už litrą pieno gaudami apie litą, o perskaičiavus pagal pieno kokybės rodiklius ir daugiau kaip litą, džiaugiasi pagaliau gaunamu pelnu.
Kėdainių rajono Pelutavos kaimo ūkininkas Zigmas Ričkus. Petro Malūko nuotr.
Kėdainių rajono Pelutavos kaimo ūkininkas Zigmas Ričkus. Petro Malūko nuotr.

Pieno ūkių šeimininkai, nepaisant kelių sunkių pastarųjų metų, dabar neslepia, kad pieno supirkimo kainos jiems palankios. Daugelis už  litrą pieno gaudami apie litą, o perskaičiavus pagal pieno kokybės rodiklius ir daugiau kaip litą, džiaugiasi pagaliau gaunamu pelnu. Tarp tokių ir Kėdainių rajono Pelutavos kaimo ūkininkas Zigmas Ričkus, dar pavasarį ketinęs pieno fermą ir šimtą karvių parduoti, dabar nuomonę pakeitė.

Praėjusį savaitgalį Šiaulių universitete vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Šiuolaikinio kaimo vizija: darnios regioninės plėtros įgyvendinimas naujose ES narėse“. Šeštus metus rengiamoje konferencijoje siekiama telkti Lietuvos ir užsienio šalių mokslininkus, tyrinėjančius kaimo vietovių raidą, taip pat praktikus, galinčius prisidėti prie šių tyrimų, pasidalyti idėjomis ir numatyti būsimos bendros veiklos gaires. Kokias idėjas siūlo Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos mokslininkai?  

Su  rubrika „Diena kaime“ šią savaitę kalba Skuodo rajono Aleksandrijos kaimo ūkininkas Adomas Statkus. Šeimos ūkyje – 200 ha žemės ir apie 100 melžiamų karvių. Adomas – aktyvus visuomenininkas, kredito unijos, kelių kooperatyvų ir kaimo bendruomenės valdybų narys. Šią savaitę kartu su dar keliolika Žemaitijos pieno ūkių šeimininkų išvyksta į JAV, į didžiausią pasaulyje pienininkystės parodą. Išvykai ruošėsi iš anksto, o pirmadienį dar reikėjo į Klaipėdą nuvažiuoti pateikti dokumentus europinei paramai gauti. Kaip sekėsi Adomui Statkui nacionalinėje mokėjimo agentūroje, koks pirmadienis buvo ūkininkui?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, spalio 1 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...