captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: inovacijos Lietuvos žemės ūkyje domina Europos Komisiją

Vilniuje rengiama tarptautinė konferencija, skirta žemės ūkio mokslinių tyrimų svarbai, inovacijų taikymui gamyboje ir tiekime. 
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Europos žemės ūkio mokslo iniciatyvinė organizacija Vilniuje rengia tarptautinę konferenciją, skirtą žemės ūkio mokslinių tyrimų svarbai, inovacijų taikymui gamyboje ir tiekime. Konferencijoje dalyvauja EK Generalinių direktoratų, valstybės narės žemės ūkio ir mokslo institucijų, įvairių organizacijų atstovai. Konferencija prasidės nuo ekskursijos į Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institutą.

 
Baigiasi tik pirmasis rudens mėnuo, bet daugelis jau spėjome pajusti vėstančius orus – buvo ir nedidelio šaltuko, o sinoptikai ir artimiausiomis dienomis prognozuoja vėsius orus. Tačiau rudeninių aviečių augintojai kol kas jų nelabai bijo – vienas kitas laipsnis žemiau nulio vėlyvųjų veislių uogoms nepakenks. Taip mano Leonora Sabaliauskienė, Marijampolės rajone Sasnavoje įkūrusi uogų auginimo ūkį, bet dabar šeimos verslą perleidusi sūnui  Gintarui. Ką dar svarbu žinoti vėlyvųjų aviečių veislių augintojams ir ekologiškai auginamų uogų pirkėjams?
 
Tradicinė laidos rubrika „Diena kaime“ šią savaitę žada būti įvairi ir neįprasta. Pagrindinis pašnekovas – Skuodo rajono Aleksandrijos kaimo ūkininkas Adomas Statkus, su kolegomis – pieno ūkių šeimininkais, rengiasi dalyvauti pasaulinėje pienininkystės parodoje JAV.  Per du dešimtmečius Adomas Statkus, sukūręs modernų pieno ūkį, nevengia ir visuomeninės veiklos. Buvo renkamas Skuodo rajono savivaldybės tarybos nariu, yra kelių visuomeninių organizacijų valdybos narys, kooperatinio judėjimo šalininkas. Adomas – patyręs ūkininkas ir aktyvus visuomenininkas – bus įdomu aptarti ir vietos aktualijas, ir pasaulinės parodos naujoves... Pirmasis pokalbis apie savaitgalį ūkininko šeimoje ir Aleksandrijos kaime.
 
 
Ved. Arvydas Urba.
 
„Gimtoji žemė“  pirmadienį rugsėjo 30d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close