captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Santara“: didinga praeitis atgimsta

 „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir didikų portretai iš Ukrainos muziejų“. Tik ką Vilniuje atidaryta paroda pristato mažai arba visiškai nepažintą Lietuvos kultūros paveldo klodą.
Stepono Batoro portretas. Konstantinas Aleksandrovičius<br> 1790 m.
Lvovo istorijos muziejus.
Stepono Batoro portretas. Konstantinas Aleksandrovičius
1790 m. Lvovo istorijos muziejus.

Pirmą kartą vilniečiai ir miesto svečiai gali pamatyti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių, Lenkijos karalių ir jų žmonų bei aukštų valstybės pareigūnų, Bažnyčios dignitorių portretus, sukurtus XVI a.–XX a. pradžioje vietos bei garsių užsienio meistrų. Dauguma portretų iki šiol buvo saugomi muziejų saugyklose, nebuvo rodomi ekspozicijose. Todėl ši paroda visuomenei pristato mažai arba visiškai nepažintą Lietuvos kultūros paveldo klodą, sugrąžina labai gausią ir svarbią lituanistinę kolekciją, šiandien saugomą Lvovo ir Lucko muziejuose.

Paroda „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų ir didikų portretai iš Ukrainos muziejų“ – vienas ryškiausių tarptautinių akcentų Muziejų metais ir reikšmingas Lietuvos kultūros ministerijos bei Ukrainos kultūros ir meno ministerijos bendradarbiavimo programos projektas.

Apie šios tik ką atidarytos Vilniuje ekspozicijos išskirtinę istorinę, kultūrinę, lituanistinę ikonografinę reikšmę papasakos Lietuvos valdovų rūmų direktorius Vidas Dolinskas ir iš Prezidentės gavęs aukštą valstybės apdovanojimą Krokuvos karališkųjų rūmų direktoriaus pavaduotojas Jerzy‘s Petrusas.

„Santara“ – liepos 6 d., penktadienį, 15.00 val. „Klasikos“ programoje.  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...