captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – lenkų kino režisierius Pawelas Lozinskis

„Ar dokumentiniame kine viską galima rodyti, ar yra ribos? Šis klausimas visada buvo labai aktualus. Šiandien matau daug filmų, kur tos ribos yra peržengtos. Bet tai yra  režisieriaus asmeninis sprendimas – kiek toli jis gali eiti, norėdamas atskleisti tiesą apie savo herojų. Tai režisieriaus vidinis sprendimas, jo jautrumas...“ – sako žinomas lenkų dokumentinio kino režisierius Pawelas Lozinskis. 
Lenkų kino režisierius Pawelas Lozinskis. Tomasz Baranski nuotr.
Lenkų kino režisierius Pawelas Lozinskis. Tomasz Baranski nuotr.

Kokia yra kultūros vertė šiandieninėje Lietuvoje? Koks požiūris gali formuotis į kultūros darbuotoją, kuris gauna minimalų atlyginimą? Diskusijos fragmentai. 

„Puikiai prisimenu pirmąjį orkestro koncertą: jis vyko Operos teatre, salė lūžo nuo publikos, griuvo durys, didžiausias ažiotažas! O aš jame dainavau operų arijas...“ – prisiminimais apie prieš 25-erius metus prasidėjusią  Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro istoriją dalijasi solistas Vladimiras Prudnikovas. Pasakojimas apie jubiliejinį orkestro sezoną. 

Nusižengdamas ilgametei tradicijai scenos kūrinius statyti tik gimtąja kalba, Klaipėdos muzikinis teatras prabyla itališkai. Pokabis apie Gaetano Donizetti operos „Meilės eliksyras“ premjerą uostamiestyje. 

Kas atsitiko Lietuvos kultūrai, kai savaitraštis „7 meno dienos“ pareikalavo 1 lito už tekstų skaitymą internete, sužinosite paklausę rašytojo Andriaus Jakučiūno komentaro. 

„Tarpukario architektūros būklė yra labai liūdna,  nufotografavę pastatus ir pamatę nuotraukas, tiesiog išsigandom, o kai kurių objektų į šį albumą net negalėjom įtraukti“,-  sako architektė Asta Prikockienė. Pokalbis apie reprezentacinį nuotraukų albumą. 

Pusę vienuolikos ilgųjų susitikimų dalis „Sėskim ir pakalbėkim“. Kino kritikės Izoldos Keidošiūtės pokalbis su lenkų režisieriumi Pavelu Lozinskiu. 

 

Ved. Jolanta Kryževičienė

 

„Kultūros savaitė“ – rugsėjo 28 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ. Laida kartojama rugsėjo 29 d. 00.05 val. 

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...