captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsų savaitė“: ar išties merdi mažoji laivininkystė?

Nors esame jūrų valstybė, nestokojame upių bei ežerų, tačiau pasigirti išplėtota laivyba didesniais ar mažesniais laivais mūsų upėmis bei ežerais negalime. Todėl kiekvienas naujas maršrutas sulaukia ypatingo dėmesio.
Kelionę Nemunu pradės naujas<br> modernus laivas „Perlas”.
Kelionę Nemunu pradės naujas
modernus laivas „Perlas”.

Nors esame jūrų valstybė, nestokojame upių bei ežerų, tačiau pasigirti išplėtota laivyba didesniais ar mažesniais laivais mūsų upėmis bei ežerais negalime. Todėl kiekvienas naujas maršrutas sulaukia ypatingo dėmesio. Štai ir sekmadienį iš Kauno, kaip skelbiama, kruizinę kelionę Nemunu pradės naujas, modernus laivas „Perlas“, kuriuo bus galima per porą valandų nuplaukti į Nidą. Apie pramoginę laivybą – Lietuvos saugios laivybos administracijos Pramoginės laivybos skyriaus vedėjo pavaduotojas Domijanas Popovas.

Vilniuje vyksta Moksleivių dainų šventė „Mūsų vardas – Lietuva“, kurioje dalyvauja per 20 tūkstančių jaunųjų daininkų ir šokėjų iš visos Lietuvos. Liepos 8 d. 22.00 val. Kalnų parke vyksiantis ansamblių vakaras „Tai gražiai, gražiai mane augino“ užbaigs VII moksleivių dainų šventę. Pokalbis su švietimo ir mokslo viceministru Vaidu Baciu.

Iš „Amerikos balso“ archyvų. Šįkart klausysimės interviu su lietuvių skulptoriumi Vytautu Kašuba apie darbus ir skulptūrą, skirtą Mindaugui, kuri 1976 m. Niujorko lietuvių meno parodoje laimėjo pirmąją premiją. Lietuvoje Kašuba yra labiausiai išgarsėjęs kaip skulptorius – pagal jo modelį sukurtas paminklas kunigaikščiui Gediminui stovi Vilniuje, Katedros aikštėje. Kašuba garsus ir kaip medalių, medalionų dailininkas – įsimintinas medalių ciklas „Lietuvos didieji kunigaikščiai“. Bent du šio ciklo medaliai yra įmūryti Vilniaus katedros pilioriuose. Skulptorių Kašubą jo studijoje Manhetene, Niujorke, kalbino žurnalistas Alfonsas Petrutis.             

Vasarą ne tik patys dažniau keliaujame, dažniau nei įprasta į keliones pasiimame savo augintinius. Ilgesnė ar trumpesnė kelionė automobiliu ar kita susisiekimo priemone, karščiai kelia papildomų problemų saugant jų sveikatą. Ko nereikėtų pamiršti karštą vasaros dieną kartu keliaujant su gyvūnais, patars ir į klausytojų skambučius atsakys Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjas Egidijus Mecelis.

Taip pat laidoje – sinoptikų informacija, sekmadienio kultūros renginiai.

Vedėjas Vytautas Markevičius. Prodiuserė Aušra Jūraitė.

„Ryto garsų savaitė“ – liepos 8 d., sekmadienį, 08.03 val. per Lietuvos radiją.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...