captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: apie architekto N. Čagino epochą Vilniuje

Šįkart laidoje papasakosime apie carinės imperijos statytinį, Vilniaus gubernijos architektą Nikolajų Čaginą, kuris per dvidešimt vienerius darbo metus Vilniuje iš esmės pakeitė sakralias katalikiško Vilniaus erdves ir įprasmino stačiatikių cerkves.
Vilniaus gubernijos architektas Nikolajus Čaginas. wikipedia.org nuotr.
Vilniaus gubernijos architektas Nikolajus Čaginas. wikipedia.org nuotr.
XIX amžius, ypač antroji jo pusė, paliko itin ryškius pėdsakus Vilniaus miesto audinyje. Tai buvo ir moraliniu požiūriu sudėtingas laikotarpis – po įvykusių 1831 ir 1863 metų sukilimų slėgė rusų administracijos vykdoma antikatalikiška politika, spaudos lotynų rašmenimis draudimas, rusiškos kultūros priverstinis brukimas. Per visą XIX amžių Vilniaus miesto administracijos ir įstaigų darbuotojai su retomis išimtimis buvo stačiatikiai, imperijai lojalūs žmonės. Atvykėliai diktavo madas, elgseną, požiūrį į Vilniaus architektūrą. Jų tikslas buvo ne tik kariuomene, represijomis, bet ir papročiais, tikyba prijungti Lietuvą prie Rusijos, ištrinti gyventojų istorinę atmintį. Todėl buvo griaunami valstybę primenantys paminklai statomi imperinai, įamžinami sukilimo malšintojai.
 
Šįkart laidoje papasakosime apie carinės imperijos statytinį, Vilniaus gubernijos architektą Nikolajų Čaginą, kuris per dvidešimt vienerius darbo metus Vilniuje iš esmės pakeitė sakralias katalikiško Vilniaus erdves ir įprasmino stačiatikių cerkves. Kaip vienos epochos paminklai virto kitos kultūros ženklais, kalbėsimės su architektūros istorike Morta Baužiene, knygos „Pasižvalgymas po senojo Vilniaus mūrus“ autore.  
 
Laidų ciklą, skirtą epochų ženklams, remia Kultūros paveldo departamentas.
 
Ved. Inga Berulienė.  
 
„Gyvoji istorija“  spalio 4 d., penktadienį, 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.
 
 
  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...