captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: lietuviai šturmuoja giliausią pasaulyje urvą

Šią vasarą Lietuvos speleologų laukia nepaprastas įvykis – vienas iš didžiausių urvotyros klubų Baltijos šalyse „Aenigma“ jau ketvirtąjį kartą organizuoja kelionę į „Pasaulio dugnu“ bei „Everestu po žeme“ tituluojamą giliausią pasaulio urvą.

Šią vasarą Lietuvos speleologų laukia nepaprastas įvykis – vienas iš didžiausių urvotyros klubų Baltijos šalyse „Aenigma“ jau ketvirtąjį kartą organizuoja kelionę į „Pasaulio dugnu“ bei „Everestu po žeme“ tituluojamą giliausią pasaulio urvą. Lietuvių komanda drauge su Ukrainos bei kitų šalių speleologais tamsoje, drėgmėje ir šaltyje praleis daugiau nei dvi savaites ir mėgins prasiskverbti į dar neištirtą urvo dalį – sifono „Du kapitonai“ gelmes. Ekspedicijos metu lietuvis naras Vytis Vilkas mėgins pasiekti naują pasaulio urvų gylio rekordą – 2191 m. Pokalbis su naru speleologu Vyčiu Vilku.

Vilniuje tęsiasi Moksleivių dainų šventė „Mūsų vardas – Lietuva“, kurioje dalyvauja per 20 tūkstančių jaunųjų daininkų ir šokėjų iš visos Lietuvos. Liepos 7 d. 19.00 val. Vilniaus „Siemens“ arenoje – šokių šventė „Laiko vaikai“. Pokalbis su Šokių dienos koordinatore Gražina Kasparavičiūte.

Vilniui buvo lemta tapti miestu, kuriame glaudėsi įvairių tautų ir konfesijų žmonės. Dar XIV amžiuje sostinės įkūrėjas kunigaikštis Gediminas išsiuntė laiškus į Vakarų Europą, kviesdamas pirklius ir amatininkus įsikurti jo mieste. Vilniui buvo lemta tapti ir jungtimi tarp Rytų ir Vakarų, amžinu paribiu, persekiojamu įvairių priešiškų jėgų, karų ir gaisrų. XVI amžiuje į Vilnių atsikėlė pirmieji žydai. Nuo kelių tūkstančių jų skaičius amžiams bėgant pasiekė 60 tūkstančių. Žydai tapo neatsiejama Vilniaus dalimi. O vadinamoji Vilne iki šių dienų prisimenama kaip Lietuvos Jeruzalė. Apie žydiškąjį Vilnių, jam būdingas dabartinio Vilniaus vietas – Indrės Anskaitytės pasakojimas.

Taip pat laidoje – sinoptikų informacija, savaitgalio kultūros renginiai, Mykolo Drungos rengiama užsienio spaudos apžvalga.

Vedėjas Vytautas Markevičius.  Prodiuserė Aušra Jūraitė.

„Ryto garsai“ – liepos 7 d., šeštadienį, nuo 07.30 iki 09.00 val. per Lietuvos radiją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...