captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame vidudienyje“ – Romualdas Lukošius ir Rimantas Jurkonis

Romualdas Lukošius ir Rimantas Jurkonis – fortepijoninis duetas. Tačiau ne toks, prie kokio įpratę klausytojai. Jie randa bendrus vardiklius skirtingų epochų kūrėjų temoms ir, atrodytų, nesuderinamiems žanrams.
Rimantas Jurkonis ir Romualdas Lukošius – fortepijoninis duetas.
Rimantas Jurkonis ir Romualdas Lukošius – fortepijoninis duetas.

Romualdas Lukošius ir Rimantas Jurkonis – fortepijoninis duetas. Tačiau ne toks, prie kokio įpratę klausytojai. Abu gavę solidų akademinį išsilavinimą pas garsias profesores Aldoną Dvarionienę ir Olgą Šteinberg ir sukaupę solidų akademinį repertuarą, savo parafrazėse trykšta ne tik virtuoziškumu, bet ir šmaikščiais viražais. Jų muzikoje gausu netikėtų sąsajų ir muzikinių paradoksų – jų kuriamose parafrazėse kalbasi Bachas ir Geršvinas, o į šį pokalbį įsiterpia A. L. Weberis, čia kampuota D. Brubecko ritmika sklandžiai jungiasi su Vivaldžiu ar Piazolla, Griegas puikiausiai sugyvena su Ch. Tizolo „Karavanu“, o lakios Rosinio melodijos žaismingai nuslysta į klampų bliuzą ar regtaimą. Muzikiniai išdaigininkai Romualdas Lukošius ir Rimantas Jurkonis randa bendrus vardiklius skirtingų epochų kūrėjų temoms ir, atrodytų, nesuderinamiems žanrams.

Laidoje – susitikimas su šiais šmaikščiais kūrėjais. Pokalbį su jais iliustruos dueto kompaktinės plokštelės „Muzikinės išdaigos“ fragmentai. 

Ved. Jūratė Kučinskaitė.  

„Muzikinis vidudienis“ spalio 2 d., trečiadienį, 12.10 val. per LRT RADIJĄ. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...