captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kino operatorius Juozas Matonis apie „Menininkų portretus“

„Portretų kūrimas – tai intelektualus užsiėmimas. Bendrauti su menininkais įdomu, pats daug ko iš jų pasisemi, pramoksti. Tai ne tik darbas, tai ir lavinimasis“, – sako kino operatorius Juozas Matonis.  
Kino operatorius Juozas Matonis.
Kino operatorius Juozas Matonis.

„Klasikinis lied – tai kūrinys, parašytas balsui ir fortepijonui. Šiuolaikiniai Lietuvos kompozitoriai kuria dainas balsui su įvairiais ansambliais, tad daina balsui su fortepijonu tarsi liko už skliaustų“, – sako „European Lied-forum Vilnius 2013“ organizatorė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė Irena Uss-Armonienė..                                                                                                         

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga. 

„Mūsų kolektyvai yra tapę Lietuvos muzikos meno ambasadoriais ir visą šio pusmečio temą galima apibūdinti terminu: viskas vyks tonacijoje in ES ir skirta Lietuvos pirmininkavimui“, – apie artimiausius koncertinius planus sako Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė. 

„Reikėjo kažką daryti... Visą gyvenimą filmavom kiaulių fermas, gamyklas, tad mus traukė prie meno. Portretų kūrimas – tai intelektualus užsiėmimas. Bendrauti su menininkais įdomu, pats daug ko iš jų pasisemi, pramoksti. Tai ne tik darbas, tai ir lavinimasis. Juk su kokiomis asmenybėmis mums teko bendrauti – ir su Vytautu Valiumi, ir su Algirdu Petruliu, Vytautu Ciplijausku, Juzefa Čeičyte...“ – sako kino operatorius Juozas Matonis. 1994 metais kino dokumentininkai Juozas Matonis ir Vytautas Damaševičius pradėjo kurti ciklą „Menininkų portretai“, kurį šiuo metu sudaro daugiau nei 100 videofilmų. Juose užfiksuotos žymiausios XX amžiaus pabaigos kultūros ir meno asmenybės – tapytojai, grafikai, skulptoriai, muzikai, kinematografininkai. Pokalbis su režisieriumi, kino operatoriumi, prodiuseriu Juozu Matoniu apie dvidešimt metų kuriamus portretus menininkų.


Ved. Austėja Kuskienė 

 

„Ryto allegro“ rugsėjo 25 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...