captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ką šį sezoną žada lietuvių rašytojai?

„Geros prozos galėtume leisti daugiau. Liūdna, kad tikrosios grožinės kūrybos kiekvienais metais vis mažėja, bet į tikros grožinės literatūros rangą atsistoja memuarai“, – pastebi leidyklos „Tyto alba“ vadovė Lolita Varanavičienė, pristatydama lietuvių autorių 2013-2014 metų rudens ir žiemos knygų kolekciją.   
„Nėra aiškių normų, kurios paaiškintų, kas yra gatvės menas, o kas tiesiog teplionė. Tačiau kiekvienas rimtas piešėjas turi savo moralės normas“, – sako ant sienų piešiantis dailininkas Antanas Stubra. Ar mokame kurti ir priimti gatvės meną?
                                                                                                      
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
Su rubrika „Požiūris“ menotyrininkas Ernestas Parulskis svarstys, kokių bėdų ir spąstų pavyko išvengti, rengiant tarptautinį Lietuvos kultūros sezoną pasaulyje.
 
„Manau, kad leidybos tendencijos išlieka tos pačios, tačiau liūdna,  kad tikrosios grožinės kūrybos kiekvienais metais vis mažėja. Naujovė yra knygos, kurios, mano nuomone, atsistoja  į tikros grožinės literatūros rangą – tai memuarai“, – sako leidyklos „Tyto alba“ vadovė Lolita Varanavičienė. Kodėl trūksta romanų ir, anot Viktorijos Daujotytės, yra tik „lašas poezijos“? Kodėl žymūs žmonės imasi memuarų, o poetai  dokumentinės prozos? Reportažas iš „Tyto albos“ 2013-2014 metų knygų kolekcijos pristatymo, kuriame apie savo naujausias knygas pasakoja Juozas Erlickas, Giedrius Kuprevičius, Violeta Palčinskaitė, Agnė Žagrakalytė ir kiti lietuvių autoriai.
 
Ved. Raminta Jonykaitė.       
 
„Ryto allegro“ rugsėjo 24 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...