captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

„Jeigu jums patinka šiuolaikinė muzika, padėkite į šalį muzikos teorijos knygas, užsimaukšlinkite skrybėlę, pasistatykite palto apykaklę ir eikite pasivaikščioti su Antanu Rekašiumi. Šis kompozitorius pats savaime yra potyris.“   
Kompozitorius Antanas Rekašius.
Kompozitorius Antanas Rekašius.

„Jeigu jums patinka šiuolaikinė muzika, padėkite į šalį muzikos teorijos knygas, užsimaukšlinkite skrybėlę, pasistatykite palto apykaklę ir eikite pasivaikščioti su Antanu Rekašiumi. Šis kompozitorius pats savaime yra potyris“, – šiais Stepheno Elliso žodžiais, išspausdintais 1986-aisiais žurnale „Fanfare“, buvo lakoniškai pasakyta visa esmė apie kompozitoriaus būdą ir jo muziką. Apie prieš dešimtmetį Anapilin iškeliavusį Antaną Rekašių – pirmadienio viktorinoje.

Naują sezoną pradeda 27-ąjį rudenį skaičiuojantis Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras. „Sezoną galėtume pavadinti „Dainuok su manimi“. Norime atkreipti dėmesį į vokalinę muziką ir jos atlikėjus – tuos, kurie dainuoja mūsų teatre. Vis dairomės į kitus miestus bei kraštus, o dažnai pamirštame tuos, kurie šalia. Mes jų turime, ir reikia juos mylėti“, – teigia teatro vadovas Ramūnas Kaubrys.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Naujų knygų apžvalgoje – leidyklos „Baltos lankos“ projektų vadovė Ieva Bluvštein apie naujus romanus – Julijano Barneso „Pabaigos jausmas“, Johno Maxwello Coetzee „Barbarų belaukiant“ bei dvi publicistines knygas – Edwardo Lucaso „Apgaulė“ ir Tomo Rekio „Sovietų armijoje“.

„Jeigu jums patinka šiuolaikinė muzika, padėkite į šalį muzikos teorijos knygas, užsimaukšlinkite skrybėlę, pasistatykite palto apykaklę ir eikite pasivaikščioti su Antanu Rekašiumi. Šis kompozitorius pats savaime yra potyris“, – šiais Stepheno Elliso žodžiais, išspausdintais 1986-aisiais žurnale „Fanfare“, buvo lakoniškai pasakyta visa esmė apie kompozitoriaus būdą ir jo muziką. Antanas Rekašius buvo visur matoma figūra, jaučiantis savo vertę žmogus. Antra vertus – tai buvo itin paslaptinga asmenybė, ir daugelis jo biografijos detalių, ko gero, niekada nebus atskleistos. Apie prieš dešimtmetį Anapilin iškeliavusį kompozitorių Antaną Rekašių – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ rugsėjo 23 d., pirmadienį, nuo 8.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close