captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame vidudienyje“ – „Vilniaus geto“ muzika

Pirmadienio, rugsėjo 23 d., laidoje, minint Lietuvos žydų genocido dieną bei 70-ąsias Vilniaus geto likvidavimo metines, skambės filmo „Vilniaus getas“ muzikinė partitūra.
Vaizdas iš filmo „Vilniaus getas“.
Vaizdas iš filmo „Vilniaus getas“.

Skambės lietuviškos muzikinės leidybos vienas reikšmingiausių pastarojo laiko leidinių – kompaktinės plokštelės su meninio filmo „Vilniaus getas“ muzika. Tai režisieriaus Audriaus Juzėno juostos, sukurtos 2006 metais, partitūra, o jos autorius – kompozitorius Anatolijus Šenderovas. Apie filmą „Vilniaus getas“ kalbėta ir rašyta nemažai, todėl filmo muzikos neįmanoma atsieti nuo tragiškų filmo siužeto linijų, klausantis jos kyla platesnių apmąstymų.  

Bendras Lietuvos ir Vokietijos kūrėjų filmas „Vilniaus getas“, kuriame nusifilmavo visas būrys talentingų Lietuvos ir užsienio kino bei teatro aktorių, pasakoja apie fatališką, tragišką meilės ir baisios neapykantos istoriją.  Meilė įsiliepsnojo tarp nacių karininko Kitelio, buvusio aktoriaus ir džiazo muzikanto (aktorius Seabastianas Huelkas) ir muzikinio pasaulio žvaigždės dainininkės žydaitės Chajos (aktorė Erica Moraszan). Ir dėl šios fatališkos meilės Vilniaus gete įkuriamas teatras, kuris tampa pavojinga uždelsto veikimo bomba. Niūri filmo įžanga – orkestro tęsiamas unisonas virsta būsimos grėsmės nuojauta, įtampos ir laukimo laiku, kuris galų gale įsilies į vieną akordą – automato ugnies seriją...

 Vedėjas Andrius Kairaitis.

„Muzikinis vidudienis“ pirmadienį, rugsėjo 23 d., 12.10 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...