captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – teatrologė Irena Aleksaitė

„Į teatrą nebevaikštau. Man neįdomu. Matau, ką daro tie jaunieji, ir man nepatinka – viskas eina paviršiumi, viskas yra neteisybė... Todėl pasilieku prie savojo gerojo teatro – savo mylimų režisierių, aktorių ir jų talentingų spektaklių.“
Teatrologė<br> teatro istorikė<br> hab. dr. Irena Aleksaitė. menufaktura.lt nuotr.
Teatrologė
teatro istorikė
hab. dr. Irena Aleksaitė. menufaktura.lt nuotr.

„Į teatrą nebevaikštau. Man neįdomu. Matau, ką daro tie jaunieji, ir man nepatinka – viskas eina paviršiumi, viskas yra neteisybė... Todėl pasilieku prie savojo gerojo teatro – savo mylimų režisierių, aktorių ir jų talentingų spektaklių“, – sako teatrologė, teatro istorikė, hab. dr. Irena Aleksaitė.  

Vilniaus dokumentikos festivalis: tikros istorijos nesustoja. „Dokumentika kūrėjams leidžia labiau priartėti prie žmogaus, nes vaidybinis kinas pastaraisiais metais vis labiau orientuojasi į naujuosius paauglius, t.y. žmones iki 40 metų“, – sako kino kritikė Živilė Pipinytė.

„Žinojau, kad dėl politinių priežasčių filmą apie trėmimus bus galima kurti tik tada, kai grius Sovietų Sąjunga. Tačiau nemaniau, kad pinigų stoka vis dėlto bus svarbesnė kliūtis“, – prisimena lenkų režisierius Januszas Zaorskis, kurio filmas „Lenkų siberiada“ neseniai buvo parodytas ir Lietuvoje. 

Naujos klasikinių kūrinių interpretacijos, naujas požiūris į istorinius tekstus bei kasdieniais įvykiais tapusią fantasmagoriją, eksperimentinės strategijos, kultūrinės sąveikos, impulsai, provokacijos – visa tai žada jubiliejinis 10-asis Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos”. Pokalbis su festivalio meno tarybos pirmininku, režisieriumi Oskaru Koršunovu.

Menotyrininkas Ernestas Parulskis svarstys, kokių bėdų ir spąstų pavyko išvengti, rengiant tarptautinį Lietuvos kultūros sezoną pasaulyje.

„Mes norime, kad mums būtų atleista ir norime patys atleisti, kartais negalime... Norime mylėti ir būti mylimi – apie visa tai ir kalba šis spektaklis“, – sako režisierius Arvydas Lebeliūnas, Šiaulių dramos teatre pastatęs Marcelio Pagnolio romantinę pjesę „Duonkepio žmona“.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ – pokalbis su teatrologe, teatro istorike, hab. hum. m. dr. Irena Aleksaite.  

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – rugsėjo 21 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 22 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...