captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Iš radijo aukso fondo“: režisierius Leonidas Lurjė

Girdėsite restauruotą ir sutrumpintą spektaklio – Fridricho Šilerio tragedijos „Marija Stiuart“ – radijo versiją ir pagrindinio vaidmens atlikėjos Lidijos Kupstaitės atsiminimus.

Prieš pusę amžiaus Vilniaus dramos teatre su didžiausiu pasisekimu buvo vaidinama Leonido Lurjė režisuota Fridricho Šilerio tragedija „Marija Stiuart“. Režisierius Leonidas Lurjė tuomet jau buvo pagarsėjęs savo pastatymais Rusų dramos teatre. Beje, jo didžioji svajonė buvo senas tradicijas turinčio žydų teatro atkūrimas Vilniuje, tačiau šiai svajonei nebuvo lemta išsipildyti. Apskritai, likimas Leonido Lurjė nelepino: gražuolė žmona išeina pas turtingesnį, sūnus žūsta kariuomenėje, emigravęs į Izraelį režisierius stato spektaklius, deja, jie nesulaukia pasisekimo, gyvenimo pabaigoje dėl duonos kąsnio imasi pačių juodžiausių darbų ir miršta visų apleistas skurde…

Fridricho Šilerio tragedija „Marija Stiuart“ Lietuvos radijuje įrašyta 1958 m.

Pagrindinius vaidmenis sukūrė aktoriai: Škotijos karalienę Mariją Stiuart – Lidija Kupstaitė, Anglijos karalienę Elzbietą – Galina Jackevičiūtė, Baroną Berlį – Juozas Siparis, Grafą Leisterį – Jonas Kavaliauskas. Spektaklyje  taip pat vaidino aktoriai Emilija Grikevičiūtė, Stasys Petraitis, Povilas Saudargas, Petras Zulonas ir Vytautas Dumšaitis.

Pateikiame restauruotą ir sutrumpintą spektaklio radijo versiją ir pagrindinio vaidmens atlikėjos Lidijos Kupstaitės atsiminimus.

Laidos redaktorė Vida Mikšytė. Garso režisierė Nijolė Baranauskaitė.

„Iš radijo aukso fondo” rugsėjo 23 d., pirmadienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama per LRT RADIJĄ rugsėjo 24 d. 01.05 val.

                 

 

                 

                 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...