captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: nesutarimai dėl ES paramos perskirstymo tęsiasi

Trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komitetas, išklausęs suinteresuotų pusių argumentus, atidėjo galutinį sprendimą iki spalio pradžios. Kodėl užsitęsė ginčas dėl racionalesnio paramos lėšų panaudojimo?
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Lietuvos žemdirbių savivaldai nesutariant su Žemės ūkio ministerija, ar reikia perskirstyti ES paramos lėšas tarp tiesioginių išmokų ir kaimo plėtros, lemiamą žodį turėjo tarti politikai. Trečiadienį  Seimo Kaimo reikalų komitetas, išklausęs suinteresuotų pusių argumentus, atidėjo galutinį sprendimą iki spalio pradžios. Kodėl užsitęsė ginčas dėl racionalesnio paramos lėšų panaudojimo?  

Jau senokai daugelyje ES šalių leidžiama auginti pluoštines kanapes, už jas mokama ir parama – tiesioginės išmokos. Lietuvoje tik nuo kitų metų bus galima legaliai jas auginti. Šiemet kanapių deklaruota per 280 ha – kelis kartus daugiau, negu ankstesniais metais. Ar kanapės taps pilnateisiu mūsų krašto žemės ūkio augalu? – svarsto Upytės badymų stoties mokslo darbuotojos Elvyra Gruzdevienė ir Zofija Jankauskienė.

Laidos rubrika „Diena kaime“. Pasvalio rajono bendrovės „Naradavos sodai“ vadovo Aloyzo Grygalio telefonas visą antradienio popietę ir net vakare buvo išjungtas. Pakalbėti apie darbymetį 300 hektarų sodininkystės ūkyje, kai obuolių derliaus dorojimas tik įpusėjo, kai jau pradeda trukdyti rudeniški lietūs ir talkininkai nelabai drausmingi – tikrai verta. Todėl trečiadienio popietę vėl bandėme skambinti Aloyzui Grigaliui...

 Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, rugsėjo 19 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close