captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Juozo Tumo-Vaižganto ir knygnešystės muziejus Ustronėje

Valaktėliuose kunigavęs Juozas Tumas-Vaižgantas mėgdavo lankytis svirne Ustronėje, ilsėtis antrajame aukšte, rašyti. Šiame vienkiemyje buvo sukurti „Aukštaičių vaizdeliai“, kurie pateko į literatūrinį kūrinį „Pragiedruliai“.
Juozo Tumo-Vaižganto ir knygnešystės muziejus Ustronėje. Prie svirno armonika griežia muziejininkas Audrius Daukša.
Juozo Tumo-Vaižganto ir knygnešystės muziejus Ustronėje. Prie svirno armonika griežia muziejininkas Audrius Daukša.

Valaktėliuose kunigavęs Juozas Tumas-Vaižgantas mėgdavo lankytis svirne Ustronėje, ilsėtis antrajame aukšte, rašyti. Šiame vienkiemyje buvo sukurti „Aukštaičių vaizdeliai“, kurie pateko į literatūrinį kūrinį „Pragiedruliai“. Į Valaktėlius Vaižgantas buvo nublokštas caro valdžios už nepaklusnumą. Tačiau čia gyvendamas kunigas ir rašytojas neatsisakė savo idėjų, bendradarbiavo su knygnešių draugija, rinko aukas lietuviškiems leidiniams, slėpdavo knygnešių atneštus leidinius.

Juozo Tumo-Vaižganto ir knygnešystės muziejaus Ustronėje muziejininkas Audrius Daukša kviečia apžiūrėti svirną, kuris išsiskiria savo netradicine vidaus ir išorės architektūra bei apeiti apžvalgos galerija, pasigrožėti nuostabiu vaizdu. Pastatas yra Lietuvos kultūros paminklų sąraše. Šiuo metu jame veikia Juozo Tumo-Vaižganto ir knygnešių ekspozicijos.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, rugsėjo 21 d., 15.03 val. ir pirmadienį, rugsėjo 23 d., 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close