captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: bulvės garantuoja stabilias pajamas ūkiui

Nederlingose Zarasų rajono žemėse per 40 ha žemės dirbantis Piotras Gluchovas verčiasi tik augalininkyste. Augina grūdus, bulves. Visas bulves stengiasi parduoti turguje – taip greičiau ir didesnes pajamas gauna.

Nederlingose Zarasų rajono žemėse per 40 ha žemės dirbantis Piotras Gluchovas verčiasi tik augalininkyste. Augina grūdus, bulves. Dabar jo pagrindinis rūpestis – bulviakasis. Ūkininkas stengiasi visas bulves parduoti turguje, kol kaina didesnė ir konkurentų mažiau. Taip ūkininkas greičiau ir didesnes pajamas gauna.  

Pasaulyje žinoma daugiau kaip 300  triušių veislių. Maždaug prieš penkiolika metų Panevėžio rajono Ėriškių kaimo ūkininkai Rita ir Eduardas Kubiliai, vieni pirmųjų šalyje sukūrę prekinį jų ūkį, ilgokai augino mėsinius triušius. Pastaraisiais metais juos pakeitė kailiniai. Kodėl?  

Tradicinė laidos rubrika „Diena kaime“ šią savaitę – su Pasvalio rajono bendrovės „Naradavos sodai“ vadovu Aloyzu Grygaliu. Apie 300 hektarų sodų turinčioje bendrovėje šiemet gerai užderėjo obuoliai, kriaušės ir aronijos. Dabar – pats vaisių skynimo metas. Koks pirmadienis buvo bendrovės žmonėms, ar lietus nestabdė talkininkų darbo? 

Ved.  Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, rugsėjo 17 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...