captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „Naujasis knygnešys“ Marius Burokas

„Naujasis knygnešys – tai visų pirma žmogus, kuris baisiai daug skaito,“ – „naujojo knygnešio“ sąvoką aiškina literatūros apžvalgininkas, poetas ir vertėjas Marius Burokas.
Literatūros apžvalgininkas<br> poetas ir vertėjas Marius Burokas. A. Ufarto (BFL) nuotr.
Literatūros apžvalgininkas
poetas ir vertėjas Marius Burokas. A. Ufarto (BFL) nuotr.

„Naujasis knygnešys – tai visų pirma žmogus, kuris baisiai daug skaito,“ – „naujojo knygnešio“ sąvoką aiškina literatūros apžvalgininkas, poetas ir vertėjas Marius Burokas.

„Kol yra gyvas nors vienas liudininkas, tai dar ne istorija, ne vadovėlis, o mūsų gyvenimas. Spektaklis ne apie holokaustą, ne apie žudynes, o apie žmogaus gyvenimą – nuo gimimo iki mirties...“ – sako režisierė Yana Ross, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pristatanti spektaklį „Mūsų klasė“ pagal lenkų dramaturgo Tadeuszo Slobodzianeko pjesę.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Ar gali paguosti mus, užkietėjusius vakariečius, Dalai Lamos buvimas pasaulyje? Ar atjauta mums dar gali būti pirminė vertybė?“ – klausia kultūros komentaro autorė filosofė Jūratė Baranova. 

„Naujasis knygnešys – tai visų pirma žmogus, kuris baisiai daug skaito. Jis atrenka knygas, skaitytojus supažindina su autoriais bei knygomis, papasakoja apie naujas literatūros tendencijas, supažindina su literatūros apdovanojimais. Jis padeda susigaudyti didžiuliame informacijos lauke, susistemina žinias ir pateikia patraukliai.“ Taip „naujojo knygnešio“ sąvoką supranta būtent šiuo titulu Vilniaus knygų festivalyje apdovanotas literatūros kritikas, vertėjas, poetas ir publicistas Marius Burokas. Ar reikalingi knygnešiai šiais laikais? Su kokiomis problemomis susiduriama populiarinant gerą literatūrą? Pokalbis su Mariumi Buroku, „Naujuoju knygnešiu“ išrinktu už rengiamas „Užkietėjusio skaitytojo kronikas“ bei knygų apžvalgas visoje žiniasklaidoje.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ rugsėjo 17 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close