captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: Europos šaknys ir mes, lietuviai

Iškilios baltų proistorės tyrėjos, žurnalistės Jūratės Statkutės de Rosales knyga „Europos šaknys ir mes, lietuviai“ – tai virtinė naujų šaltinių ir naujai keliamų klausimų. Esminis iš jų – tai Vakarų baltų indėlis formuojantis naujajai Europai.
Baltų proistorės tyrėja<br> žurnalistė Jūratė Statkutė de Rosales. Stasio Petkaus nuotr.
Baltų proistorės tyrėja
žurnalistė Jūratė Statkutė de Rosales. Stasio Petkaus nuotr.

XX amžiuje iškilios lietuvių archeologės Marijos Gimbutienės tyrimų rezultatai atskleidė seniausią probaltų archeologinį paveldą ir tai buvo pakankamai netikėta mūsų kaimynams, seniai sukonstravusiems ir išsidalinusiems Europos istoriją. Peržengus XXI amžiaus slenkstį, lietuvius pasiekė žinia iš tolimos Venesuelos – iškili baltų proistorės tyrėja, žurnalistė Jūratė Statkutė de Rosales ne tik pratęsia M. Gimbutienės darbų generalinę liniją, bet ir žengia toliau. Jos knyga „Europos šaknys ir mes, lietuviai“ – tai virtinė naujų šaltinių ir naujai keliamų klausimų. Esminis iš jų – tai Vakarų baltų indėlis formuojantis naujajai Europai. J. Statkutė de Rosales sako, kad svarbi kuriančioji jėga buvo gotai, kuriuos ji sutapatina su mums gerai žinomais gudais. Įdomu tai, kad jos teiginius patvirtina mūsų archeologų tyrinėjimų medžiaga. Tačiau, kodėl šios tyrėjos darbai taip nevienareikšmiškai sutinkami? Gal dar nesame pasirengę keisti įsigalėjusių stereotipinių istorijos konstravimo klišių ir nauji požiūriai laukia savo valandos?

Apie prieštaringus vertinimus ir kas už jų slypi laidoje kalbės tyrinėtoja J. Statkutė de Rosales, akademikas Romualdas Grigas, operatorius Stasys Petkus.

Ved. Inga Berulienė.  

„Gyvoji istorija“ – rugsėjo 20 d., penktadienį, 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...