captcha

Jūsų klausimas priimtas

„LRT vasaros studija“: ar PVM lengvatos šildymui panaikinimas paskatintų renovuoti daugiabučius?

Daugumai prekių ir paslaugų Lietuvoje yra taikomas 21 proc. PVM mokestis, šildymui ir karštam vandeniui taikoma lengvatinis 9 proc. tarifas. Manoma, kad lengvatos panaikinimas galėtų paskatinti žmones renovuoti daugiabučius. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija tokiam siūlymui prieštarauja. 
Finansų ministrė Ingrida Šimonytė. ELTA nuotr.
Finansų ministrė Ingrida Šimonytė. ELTA nuotr.

Nacionalinio susitarimo projekte, kurį prieš rinkimus turėtų pasirašyti politinės partijos, verslo ir profesinių sąjungų atstovai, siūloma panaikinti mokesčių lengvatas, taip pat ir pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą šildymui.

Daugumai prekių ir paslaugų Lietuvoje yra taikomas 21 proc. PVM mokestis, šildymui ir karštam vandeniui taikoma lengvatinis 9 proc. tarifas. Manoma, kad lengvatos panaikinimas galėtų paskatinti žmones renovuoti daugiabučius.

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija prieštarauja tokiam siūlymui ir teigia, kad panaikinus PVM lengvatą šiluma brangtų 12 proc.

Laidoje dalyvauja Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos pirmininkas Vytautas Stasiūnas, asociacijos „Investuotojų forumas“ vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė, finansų ministrė Ingrida Šimonytė, Šiaulių apskrities ir miesto daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijos vadovas Liudas Ramanauskas, banko „Danske bank“ vyresnioji analitikė Baltijos šalims Violeta Klyvienė.

Ved. Agnė Skamarakaitė.

„LRT vasaros studija“ – liepos 9 d., pirmadienį, 11.03 val., kartojama 21.03 val. per Lietuvos radiją.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...