captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pieno perdirbėjai toliau kerta šaką, ant kurios sėdi

Lietuvos pieno perdirbėjai mažina gamybą, nes pradėjo trūkti žaliavos. Daug pieno išsiveža lenkai, o svarbiausia žemdirbiai mažiau primelžia pieno. Mažėjantį pieno ūkių skaičių, tuo pačiu ir primilžius, lėmė pastaraisiais metais mažos pieno supirkimo kainos.

Lietuvos pieno perdirbėjai mažina gamybą, nes pradėjo trūkti žaliavos. Daug pieno išsiveža lenkai, o svarbiausia žemdirbiai mažiau primelžia pieno. Mažėjantį pieno ūkių skaičių, tuo pačiu ir primilžius, lėmė pastaraisiais metais mažos pieno supirkimo kainos, politikų dėmesio stoka gyvulininkystės sektoriui.  

Šeštadienį ir sekmadienį vilniečiai vėl galėjo aplankyti tradicinę „Tatulos programos“ organizuojamą didžiąją ekologiškų rudens gėrybių mugę. Vingio parke trys dešimtys  ūkininkų vilniečiams ir sostinės svečiams pateikė tik ekologiškus vaisius ir daržoves, bulves, medų, vaistažoles, duonos ir konditerijos, pieno, mėsos gaminius, kitas savo ūkiuose išaugintas gėrybes, pagamintus produktus. Lankytojai skubėjo ne tik įsigyti įvairių gėrybių, bet dažnas ir pabendrauti su pačiais augintojais, kurių ekologišką produkciją gali vertinti jau beveik du dešimtmečius. 

Tradicinė laidos rubrika „Diena kaime“ šią savaitę bus su Aloyzu Grygaliu – patyrusiu sodininku iš Pasvalio rajono Juodžionių kaimo. Jis vadovauja bendrovei „Naradavos sodai“, kurioje beveik 300 hektarų sodų, apie pusšimtis veislių – daugiausia obuolių, bet yra ir kriaušių, ir aronijų. Rugsėjo vidurys – įtemptas metas sodininkams, pats derliaus dorojimas. O ką veikia bendrovės žmonės savaitgaliais, koks sekmadienis buvo patyrusiam sodininkui?  

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, rugsėjo 16 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...