captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto rasa krito“: apie daržo karalių – kopūstą

 Kalbėsime ne apie jo maistines savybes ar valgius, kurių, kaip žinia, galima apsčiai pasigaminti, o siūlysime pasidomėti jo, taip pat ne vietinio augalo, atklydusio į mūsų kraštus XII–XIII amžiuje, „įkultūrinimu“.

Rudeniui kraunant kraitį siūlome susipažinti su viena itin naudinga ir daugelio labai mėgstama daržove – kopūstu. Bet kalbėsime ne apie jo maistines savybes ar valgius, kurių, kaip žinia, galima apsčiai pasigaminti, o siūlysime pasidomėti jo, taip pat ne vietinio augalo, atklydusio į mūsų kraštus XII–XIII amžiuje, „įkultūrinimu“. Pasirodo požiūris į kopūstą yra išties išskirtinis, su įsiteikimo požymiais. Tai matyti visus metus, o ypač juos sėjant ar persodinant rasodą. Kodėl jis ypatingai apšokinėjamas moterų, kodėl sakome „kopūsto galva“ ir daugelį netikėtų, linksmų ir rimtų dalykų apie šią daržovę laidoje ‚Ryto rasa krito“ pasakos etnologė Nijolė Marcinkevičienė.

Nuotaikingos 2008 m. sukurtos laidos dar kartą pasiklausyti kviečiame rugsėjo 15 d., sekmadienį, 09.03 val., ir rugsėjo 19 d., ketvirtadienį, 12.10 val. per LRT KLASIKĄ. 

Vedėja Vida Šatkauskienė.                                                                       

Kontaktai: rytorasa@lrt.lt

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...