captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“ apie ateizmą lietuvių muzikoje

Lietuvių muzikos ateizavimas patyrė keletą etapų, palietė ne tik vokalinius žanrus. Buvo siekiama „apvalyti“ pačią muzikos kalbą nuo religinių kūrinių įtakos, o bažnytinius sakramentų ritualus pakeisti civilinėmis apeigomis su rekomenduojamu muzikiniu repertuaru.      
Muzikologė Živilė Stonytė. www.melc.lt nuotr.
Muzikologė Živilė Stonytė. www.melc.lt nuotr.

Penktadienio „Muzikiniame pastiše“ apie ateizmą, pokaryje diegtą lietuvių kompozitoriams, pasakos muzikologė Živilė Stonytė. Lietuvių muzikos ateizavimas patyrė keletą etapų, palietė ne tik vokalinius žanrus. Buvo siekiama „apvalyti“ pačią muzikos kalbą nuo religinių kūrinių įtakos, o bažnytinius sakramentų ritualus pakeisti civilinėmis apeigomis su rekomenduojamu muzikiniu repertuaru.  

Antroje laidos dalyje – pasakojimas apie avangardo mohikaną Maurizio Kagelį, kuriam muzika buvo kaip teatras. Atlikdami jo kūrinius muzikantai turėjo tapti personažais, vilkėti kostiumus, judėti ir vaidinti. Daugiau nei pusę šimtmečio Kagelis buvo viena išradingiausių ir universaliausių asmenybių šiuolaikinės muzikos terpėje. Ir, žinoma, viena įtakingiausių.  

Ved. Jūratė Katinaitė.

„Muzikinis pastišas“ – rugsėjo 13 d., penktadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...