captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kino operatorius Saulius Lukoševičius

„Režisierius renkasi operatorių, ne operatorius režisierių. Todėl privalau tapti geru savo srities profesionalu“, – įsitikinęs jaunas kino operatorius Saulius Lukoševičius.
Operatorius Saulius Lukoševičius.
Operatorius Saulius Lukoševičius.

„Režisierius renkasi operatorių, ne operatorius režisierių. Todėl privalau tapti geru savo srities profesionalu“, – įsitikinęs jaunas kino operatorius Saulius Lukoševičius, kurio nufilmuotas dokumentinis filmas „Žiema“ („Zima“) pelnė du prizus tarptautiniame Lokarno kino festivalyje. 

„Atspirties tašku tapo Victoro Hugo pjesė „Hernani“, pagal kurią Francesco Maria Piave parašė libretą G. Verdi operai. Tiesa, libretas dėl cenzūros „iškastravo“ to meto politinių aktualijų kupiną V. Hugo pjesę, tačiau G. Verdi muzika atperka jauno libretisto nepatyrimą“, - sako operą „Ernani“ Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre statantis režisierius iš Prancūzijos Jean-Claude Berutti.  

Kultūros savaitraščių apžvalga.  

„Organizuodami Vilniaus knygų festivalį suprantame, kad literatūros padėtis nėra tokia, kokios norėtume – knygynuose per daug dėmesio skiriama vienadieniams skaitalams, pigiems meilės romanams, kulinarinėms knygoms. Kita vertus, į visa tai žvelgiame optimistiškai – matom, kad yra žmonių, kuriems reikia geros literatūros“, – tvirtina festivalio programos sudarytoja Ieva Stogevičiūtė.  

„Režisierius renkasi operatorių, ne operatorius režisierių. Todėl privalau tapti geru savo srities profesionalu“, – įsitikinęs jaunas kino operatorius Saulius Lukoševičius, kurio nufilmuotas dokumentinis filmas „Žiema“ („Zima“, rež. Cristina Picchi) pelnė tarptautinio Lokarno (Šveicarija) kino festivalio konkursinės programos „Pardi di Domani“ prizą ir festivalio nominaciją Europos kino apdovanojimuose. Apie patirtį dirbant su tarptautine komanda, sėkmingą kūrybinio kelio pradžią ir siekį įsitvirtinti kino industrijoje pokalbis su S.Lukoševičiumi.  

Ved. Alma Valantinienė.  

„Ryto allegro“ rugsėjo 13 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close