captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Vilko muziejus

Prieš keliolika metų Utenos rajone, Saldutiškio seniūnijoje, Indubakių kaime, kino režisieriaus ir operatoriaus Petro Abukevičiaus sodyboje įrengtuose voljeruose gyveno keliolika vilkų. Šiandien šioje sodyboje jo sūnus įkūrė Vilko muziejų.
Vilko seklyčia.
Vilko seklyčia.

Prieš keliolika metų Utenos rajone, Saldutiškio seniūnijoje, Indubakių kaime, kino režisieriaus ir operatoriaus Petro Abukevičiaus sodyboje įrengtuose voljeruose  gyveno keliolika vilkų. Čia žymus gamtos mylėtojas filmavo plėšrius žvėris. Šiandien vilkai staugia toliau, už ežero miškuose, o sodyboje režisieriaus ir operatoriaus sūnus Ramūnas Abukevičius yra įkūręs Vilko muziejų.

Kasmet už geriausią filmą apie Lietuvos gamtą įteikiama Petro Abukevičiaus premija. Šiais metais ji atiteko Šiluvos miestelio gyventojui Valdui Mikolaičiui, sukūrusiam dokumentinį filmą „Pavienės bitės“. Po apdovanojimo visi susirinko į Vilko muziejų. Ramūnas Abukevičius aprodė įdomiausias sodybos vietas, supažindino su režisieriaus ir operatoriaus Petro Abukevičiaus ekspozicija, Vilko seklyčia. O kur vilkas, ten ir avys. Teko skanauti viralo iš škudienos – retos baltiškos veislės avies. Inga ir Kęstutis Samušiai iš miesto atsikraustė į vienkiemį Molėtų rajone ir ten augina škudžių veislės avis. Mėsa gardi, o ir vilna tinkama vėlimui. Inga laiko save amatininke, velia veltinius, o Kęstutis ūkininkauja. Šeima mielai priima svečius, vyksta edukacinės pamokėlės. Savo patirtimi dalijasi ir Saldutiškio Rožių dvaro savininkas Arūnas Svitojus, puoselėjantis dvarų kultūros tradicijas. Netrukus jis tikisi dvaro duris atverti lankytojams. Anot A. Svitojaus, ten kur dvaras, ten ir škudės, ir žemaitukai – bus kur akis paganyti.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, rugsėjo 14 d., 15.03 val. ir pirmadienį, rugsėjo 16 d., 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...