captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: legendinė Arianna Savall – Vilniuje!

Arianna Savall su gyvenimo ir kūrybos draugu Petteriu Johansenu 2009 m. subūrė savo ansamblį „Hirùndo Maris“ ir netrukus parengė svaiginančią programą „Pietų ir Šiaurės garsai“. Festivalio „Banchetto musicale“ publika turėjo galimybę mėgautis šiais atlikėjais ir nepaprasto grožio programos garsais.

Viena garsiausių porų tarp senosios muzikos atlikėjų – tai katalonai, ansamblio „Hesperion XX“ įkūrėjai: violos da gamba virtuozas Jordi Savallis ir nepakartojamo grožio balso Monserat Figueras. Jų dukra Arianna taip pat pasirinko senosios muzikos kelią, mokėsi groti istorinėmis arfomis, o savo skaidrųjį sopraną tobulinti pradėjo jau vėliau. Su gyvenimo ir kūrybos draugu, norvegu Petteriu Johansenu susipažino studijų Bazelyje metais. Nemažą koncertinę patirtį sukaupusi pora 2009-siais subūrė savo ansamblį „Hirùndo Maris“ (lotyniškai – „jūrų kregždė“) ir netrukus parengė svaiginančią programą „Pietų ir Šiaurės garsai“, kurioje apjungtos ir šiuolaikiškai, „Medieval-fusion“ stiliumi pateikiamos senosios katalonų ir norvegų melodijos. 2012 metais įrašytas albumas dedikuotas jau, deja, šviesaus atminimo Mamai – Monserat Figueras...

Festivalio „Banchetto musicale“ publika praėjusį sekmadienį turėjo galimybę mėgautis šiais atlikėjais ir nepaprasto grožio programos garsais Vilniuje.

Pokalbis su Arianna Savall ir Petteriu Udlandu Johansenu bei fragmentai iš kelių paskutiniais metais išleistų jų kompaktinių plokštelių, o po to suksis ansamblio „Hirundo Maris“ albumas „Chants du Sud et du Nord“ („Pietų ir Šiaurės garsai“).      

Ved. Jūratė Vičienė.

„Muzikinis pastišas“ – rugsėjo 11 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...