captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Vilniuje – pirmoji „Europos literatūros naktis“

„Susitikimas su klausytojais vilioja ir intriguoja. Viena vertus, kodėl tuo, ką randi skaitydamas, nepasidalinti su kitais. Tačiau proza reikalauja išskirtinio dėmesio: kaip tai, ką skaitai tylomis, išversti į garsinę kalbą.“

„Susitikimas su klausytojais vilioja ir intriguoja. Viena vertus, kodėl tuo, ką randi skaitydamas, nepasidalinti su kitais. Tačiau proza reikalauja išskirtinio dėmesio: kaip tai, ką skaitai tylomis, išversti į garsinę kalbą“, – sako pirmą kartą Vilniuje rengiamos „Europos literatūros nakties“ dalyvis, literatūrologas prof. Kęstutis Nastopka.  

„Tai, kad ši paroda atidaroma Lietuvoje, yra kryptingos Luvro muziejaus veiklos vaisius. Luvras siekia tiek Europoje, tiek visame pasaulyje atsiverti visuomenei ir todėl rodo savo kolekcijas, veža jas į kitas pasaulio šalis, kad jas pamatytų kuo daugiau žmonių. Man tai simboliška – atvažiuoju į Lietuvą pirmą kartą ir atidarau tokio garsaus 18-o amžiaus prancūzų menininko Antoine Watteau parodą”, – sako Luvro muziejaus Paryžiuje generalinis direktorius Jean-Luc Martinez.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.                                                                                          

„Dar tik dvidešimt metų Lietuva ir Kinija bendradarbiauja ir, mano nuomone, tai labai trumpas laikotarpis. Be to, šias valstybes skiria didžiulis atstumas. Suprantama, galime naudotis internetu ir jame rasti įvairių faktų, informacijos, tačiau tai neatspindi realios šių šalių kultūrinės ir meninės įvairovės. Viliuosi, kad ateityje pavyks inicijuoti daugiau menininkų kūrybą pristatančių projektų“, – apie Vilniaus dailės akademijos galerijoje „Akademija“ veikiančią parodą „Trys kinų dailininkai: Gu Jing Zhou, Shi Xiao Ma, Zhou Xiao Ming“ sako  Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto direktorė dr. Wang Liying.  

„Susitikimas su klausytojais vilioja ir intriguoja. Viena vertus, kodėl tuo, ką randi skaitydamas, nepasidalinti su kitais. Tačiau proza reikalauja išskirtinio dėmesio: kaip tai, ką skaitai tylomis, išversti į garsinę kalbą“, – sako Vilniuje rengiamos „Europos literatūros nakties“ dalyvis, literatūrologas prof. Kęstutis Nastopka. Kuo įdomus pirmą kartą organizuojamas tokio tipo renginys, kai vienu metu literatūros, kino, teatro, muzikos žmonės skaitys įvairių šalių autorių kūrinius? Pokalbis su renginio organizatore Tarptautinių kultūros programų centro darbuotoja Egle Vitkauskaite, ir renginio dalyviais: Alina Orlova, Ryčiu Zemkausku ir prof. K. Nastopka.  

Ved. Raminta Jonykaitė.   

„Ryto allegro“ rugsėjo 11 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.  

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close