captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: ar visada reikia tirti mumijas?

Šv. Dvasios cerkvėje laikomi XIV a. trijų stačiatikių Antano, Jono ir Eustachijaus relikvijos. Vilniaus kankinių šventais laikomi palaikai mumifikavosi ir šiandien tikintieji mano, kad šios relikvijos turi gydomųjų galių.
VU Medicinos fakulteto Anatomijos<br> histologijos ir antropologijos katedros prof. habil. dr. Rimantas Jankauskas.
VU Medicinos fakulteto Anatomijos
histologijos ir antropologijos katedros prof. habil. dr. Rimantas Jankauskas.

Šv. Dvasios cerkvėje laikomi XIV a. trijų stačiatikių Antano, Jono ir Eustachijaus relikvijos. Vilniaus kankinių šventais laikomi palaikai mumifikavosi ir šiandien tikintieji mano, kad šios relikvijos turi gydomųjų galių. Iš viso pasaulio keliauja piligrimai pasimelsti, įgyti stebuklo galių. Kodėl mokslininkai iki šiol nėra ištyrinėję palaikų ir neatsakę į klausimą, kur slypi stebuklas?

VU Medicinos fakulteto Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros prof. habil. dr. Rimantas Jankauskas sako, kad relikvijų tyrimas yra labai jautrus klausimas: „Aš jas mačiau kaip eilinis lankytojas. Biologine prasme nemanau, kad čia būtų kažkas išskirtinio. Tiesiog buvo geros sąlygos ir jos savaime mumufikavosi. Jų būklė panaši kaip Šv. Dvasios bažnyčioje tyrinėjamų mumijų. Prie relikvijų baugu prisiliesti, nes tai  – didžiulė atsakomybė prieš nusistovėjusią tradiciją, žmones, kurie tuos palaikus garbina ir tiki jų šventa galia. Visame pasaulyje mokslininkams rūpi etikos klausimai. Jeigu bažnyčia ir tikintieji to nepageidauja, mokslininkai nesikiša.“

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, rugsėjo 11 d., 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...