captcha

Jūsų klausimas priimtas

„LRT Aktualijų studija“: ką pasirinks Ukraina – Rusiją ar ES?

Asociacijos sutarties su Ukraina pasirašymas yra svarbus visai Europos Sąjungai, tai investicija į saugios, stabilios ir klestinčios Europos kūrimą, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. Sutartį tikimasi pasirašyti lapkritį Vilniuje vyksiančiame Rytų partnerystės viršūnių susitikime.
Laidos vedėja Agnė Skamarakaitė.
Laidos vedėja Agnė Skamarakaitė.

Asociacijos sutarties su Ukraina pasirašymas yra svarbus visai Europos Sąjungai, tai investicija į saugios, stabilios ir klestinčios Europos kūrimą, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. Sutartį tikimasi pasirašyti lapkritį Vilniuje vyksiančiame Rytų partnerystės viršūnių susitikime. Rusijos pareigūnai perspėjo Ukrainą, kad jei ji pasirašys sutartį su ES ir atsisakys įstoti į Rusijos proteguojamą Muitų sąjungą, gali būti apribotas importas iš šios šalies. Maskva taip pat žada Ukrainai pigesnes dujas, jei ši pasirinks jos sąjungą, o ne artimesnius ryšius su ES.  

Laidoje dalyvauja politologas Laurynas Kasčiūnas, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Petras Auštrevičius, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Vytis Jurkonis,  ukrainiečių bendruomenės Lietuvoje įkūrimo iniciatorius Vasil Kapkan.

Ved. Agnė Skamarakaitė.  

„LRT Aktualijų studija“ – pirmadienį, rugsėjo 9 d., 11.03 per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...