captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: nuo įtarimo iki diagnozės – ilgas kelias

Norint nustatyti profesinę ligą reikia aiškių įrodymų, kad ligos priežastis yra darbas arba, kad darbas prisidėjo prie ligos vystymosi. Profesinę ligą įtaręs šeimos gydytojas – pirminė ilgo ligos patvirtinimo kelio dalis.
L. Viksne (BFL) nuotr.
L. Viksne (BFL) nuotr.

Norint nustatyti profesinę ligą reikia aiškių įrodymų, kad ligos priežastis yra darbas arba, kad darbas prisidėjo prie ligos vystymosi. Profesinę ligą įtaręs šeimos gydytojas – pirminė ilgo ligos patvirtinimo kelio dalis. Tyrimo procese turi dalyvauti Valstybinės darbo inspekcijos atstovas, visuomenės sveikatos centras ir darbdavys. Ligos diagnozę patvirtina darbo medicinos gydytojas. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Pulmonologijos ir imunologijos klinikos biomedicinos mokslų daktaras, darbo medicinos gydytojas Justinas Kretavičius paaiškins, kaip yra nustatoma profesinė liga, kada yra tikimybė, kad darbas gali prisidėti prie ligos vystymosi ir kodėl išsilavinusiems žmonėms profesinės ligos diagnozuojamos retai.  

Kita tema – apie pelėsį. Pelėsis ne tik juodina sienas ir baldus, bet ir sveikatai kenkia. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyriaus vedėjos pavaduotoja Viktorija Buzytė sako, kad būsto renovacija kartais padaro meškos paslaugą – užsandarinus plyšius ir nesant ventiliacijos bute, pelėsis auga žymiai greičiau. Kaip su juo kovoti?  

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį, rugsėjo 7 d., 11.03 val., kartojama rugsėjo 12 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

(Laida kartojama.)

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close